West Midlands'taki oyuncuların zarar görme riski daha yüksek

Yeni bir GambleAware Araştırma gösteriyor ki, insanlar Batı Midlands Britanya'nın geri kalanından daha fazla zarar görüyor. Tarafından bildirildiği üzere BBCYardım kuruluşuna göre bölgedeki oyuncuların kumar alışkanlıklarıyla mücadele etme olasılıkları %25 daha fazla.

Son rakamlar kabaca bunu gösteriyor 168.000 yetişkin Bölgede normal yaşamlarını bozacak, ilişkilerine zarar verecek şekillerde oynuyorlar. GambleAware, yetişkinlerin yüzde 5,1'inin kumar yaralanmalarına maruz kaldığı Coventry'de durumun en kötü olduğunu ekledi. Birmingham ve Sandwell'de sorunlu kumar oranları artık sırasıyla %4,5 ve %4'tür.

Ayrıca araştırma, azınlık gruplarının temsilcilerinin kumar sorunu yaşama olasılığının Kafkasyalı Britanyalılara göre iki kat daha fazla olduğunu gösterdi. Bu, azınlık oyuncularının son dört haftada oynama ihtimalinin daha düşük olmasına rağmen.

Ayrıca azınlık temsilcilerinin %28'i kumarın utanç verici olduğuna ve toplumlarına utanç getirdiğine inanıyor. Karşılaştırıldığında, beyaz Britanyalı yanıt verenlerin yalnızca %9'u buna inanıyor.

Kumarın damgalanması büyük bir sorundur

Neyse ki artık iyileşmeyi, daha güvenli oyun oynamayı ve/veya kendini dışlamayı amaçlayan çeşitli kampanyalar var. Bu girişimlerin çoğu, şu anda iyileşmiş veya iyileşme yolunda olan eski bağımlılar tarafından desteklenmektedir.

Bianca ColcloughStaffordshire'dan bir kadın hikayesini paylaştı ve önceki kumar sorunlarını hatırladı. Kumar oynadığından utanıyordu ve bunu başkalarından saklamaya çalıştı ama sonunda iyileşmenin ilk adımının açık sözlülük olduğunu fark etti.

Colclough başkalarına yardım aramalarını tavsiye etti ve onlara yardım bulacaklarına söz verdi.

Utançtan bahsetmişken, kumarla ilgili damgalama sektörün karşı karşıya olduğu büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Bu nedenle birçok kişi açılmayı ve ihtiyaç duydukları yardımı aramayı reddediyor. GambleAware, yaklaşık dört hastadan üçünün sevdikleriyle bu konu hakkında konuşmamayı tercih edeceğini tahmin ediyor.

Bu nedenle kumar sorunuyla ilgili yardım kuruluşları artık bu damgalamayı çözmeye ve sorunlu kumarbazların iletişime geçmesini sağlamaya çalışıyor. GambleAware'in West Midlands'deki zararı hafifletme girişiminin bir parçası olarak hayır kurumu, Birmingham'daki St Martins Meydanı'na bir reklam panosu yerleştirdi: “Kumar yaptığım her şeyi lekeledi.”

Dr. Joanne LloydWolverhampton Üniversitesi'nden Doçent ve kumar zararı uzmanı, damgalamayı ve bunun kumar zararı ile bağlantısını anlama ihtiyacını vurguladı. İnsanların sorunları hakkında konuşmaktan korkmamaları gerektiğini ve onlara ulaşmanın atabilecekleri en iyi adımlardan biri olduğunu bilmeleri gerektiğini vurguladı.

Diğer yandan GambleAware yakın zamanda ateş altına girdi Yanlış bilgi yaydığı iddiasıyla.