Monte Carlo Masters: Rafael Nadal, vücudunun yarışmaya hazır olmadığını söyleyerek turnuvadan çekildi | Tenis Haberleri

Rafael Nadal, sakatlıklarla mücadele etmeye devam ederken Monte Carlo Masters'tan çekildi.

İlk ATP Masters 1000 unvanını 19 yıl önce Monte Carlo'da kazanan İspanyol, Ocak ayından bu yana yarışmadı ve vücudunun 7 Nisan'daki ATP Masters 1000 etkinliğinde yarışmasına izin vermediğini ve 14 Nisan'a kadar oynamasına izin vermediğini söyledi.

Nadal, Monte Carlo'daki kariyerinde 11 kez şampiyon olmuştu ve daha önce de 2024 sezonu sonrasında emekli olmayı beklediğini belirtmişti.

“Spor açısından benim için zor zamanlar bunlar. Maalesef Monte Carlo'da oynamayacağım. Vücudum buna izin vermiyor” diye yazdı Nadal, X'e.

“Her ne kadar benim için çok önemli olan turnuvalarda yer alabilme umuduyla her gün çalışmaya ve elimden gelenin en iyisini yapmaya devam etsem de gerçek şu ki bugün bunu artık yapamam.”

“Durumu kabullenmekten ve kendime işlerin iyileşmesi için fırsat verme umudunu ve arzusunu sürdürürken yakın geleceğe bakmaya çalışmaktan başka seçeneğim yok.”

37 yaşındaki oyuncu, kalça fleksör yaralanması nedeniyle bir yıl sahalardan uzak kaldıktan sonra Ocak ayında Brisbane International'a geri döndü.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Carlos Alcaraz ve Rafael Nadal, Las Vegas'taki ilk Netflix Slam şov maçında yer aldı ve Alcaraz kupayı evine götürdü.

Nadal, çeyrek finalde Avustralyalı Jordan Thompson'a yenildikten kısa bir süre sonra kas yırtılması nedeniyle Avustralya Açık'tan çekildi.

22 kez Grand Slam şampiyonu, sırt sorunları nedeniyle Şubat ayında Katar Açık'tan çekildi ve bu da onu Mart ayında Indian Wells Masters'tan çekilmek zorunda bıraktı.

Nadal, geçen ay Las Vegas'ta düzenlenen gösteri maçında Carlos Alcaraz'la oynadı ancak Miami Open şampiyonuna 3-6, 6-4, 14-12'lik setlerle mağlup oldu.

Eski dünya 1 numarası ATP sıralamasında 649. sıraya geriledi.

Reklam İçeriği | ŞİMDİ Sky Sports yayını yapın

PROMOSYON NİSAN 2024

Aylık veya günlük üyelik sözleşmesi olmadan Sky Sports'u ŞİMDİ canlı yayınlayın. Premier Lig, EFL, F1, İngiltere Kriket, Tenis ve çok daha fazlasından canlı aksiyona anında erişim.