Genç arkadaşını öldüren Vegaslı genç 8-25 yıl hapis cezasına çarptırılacak

Samimi Smithkim öldürdü Ömer Wilson, en az sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Clark İlçesi Bölge Mahkemesi Hakiminin verdiği cezaya göre Tierra Joneskatil hizmet etmeli 8 ile 25 yaş arası hapiste.

Bu cümle, Smith'in Alford doktrini uyarınca ikinci derece cinayet suçunu kabul ettiği önceki savunma anlaşmasıyla tutarlıdır. Tarafından bildirildiği üzere SINIFBu, gencin iddia makamının kendisini mahkum edecek delilleri olduğunu kabul ettiği, ancak suçu kabul etmediği anlamına gelir.

Cinayetin kesin nedeni bilinmiyor

Referans olarak, cinayet bir yıl önce Las Vegas'taki Platinum Hotel and Spa'da meydana geldi. 17 yaşındaki kurban Omarion Wilson, o sırada otelde doğum günü partisi veriyordu.

Gözetim kayıtlarında görüldüğü gibi, o zamanlar 15 yaşında olan Smith, birkaç gençle birlikte otelin yakınındaki bir garaja geldi. Bu gruptaki gençlerden bazılarının daha önce Wilson ile tartıştıkları iddia edildi.

Smith, arkadaşlarıyla birlikte otele girmeden önce ateşli silahını çıkarıp sırt çantasına koydu. Arkadaşları maske takarken, kendisi başına siyah bandana taktı.

Wilson'ı vurduktan sonra Smith ve arkadaşları olay yerinden kaçtı. Wilson kısa bir süre sonra Sunrise Hastanesi ve Tıp Merkezinde öldü. Ölümünün göğsüne aldığı kurşun yarasına atfedildi.

Zaten hapishanede geçirdiği süre nedeniyle Smith, 31 Haziran'dan itibaren şartlı tahliyeye hak kazanacak.

Wilson'un ailesi onu özlüyor

Cezanın verildiği gün Wilson'ın annesi Laquinna Wiggins konu hakkında konuştu ve oğlunun ölümünün yasını tuttu. Onu korumak için orada olmadığı için pişman olduğunu ve onu çok özlediğini söyledi.

Keşke bu uyanabileceğim bir rüya olsaydı. Annem seni çok özlüyor ve seviyor.

Laquinna Wiggins

Wiggins ayrıca oğlunu balo kıyafetiyle gömdüğünü de kaydetti. Ölen genç 12 yaşındaydıBu Legacy Lisesi'nde birinci sınıfa gitti ve hevesli bir futbolcu ve atletizm takımının üyesiydi.