Arsenal kalecisi Aaron Ramsdale’i tekmeleyen taraftar mahkum edildi

İngiltere, Londra’dan 35 yaşındaki bir adam, Arsenal kalecisine saldırdığı için Chargers’a saldırmaktan suçunu kabul ettikten sonra yakın zamanda 4 yıl futbol maçlarına katılmaktan men edildi. Harun RamsdaleOcak 2023’te bir oyunun sonunda.

Ramsdale görünüşe göre kısa bir süre sonra aklının arkasına tekmelendi. cephanelik İngiltere Premier Ligi rakiplerini mağlup etti Tottenham Hotspur EPL maçında Kuzey Londra Derbisinde 2’ye 0.

Suçlu

Joseph Watts 17 Şubat Cuma günü suç duyurusunda bulunduinci2023’te Uxbridge Sulh Ceza Mahkemesi’nde 3’e – Dayakla saldırı da dahil olmak üzere toplam suçlama sayısı.

Watts’ın destekçisi Tottenham Hotspurve bir de kendisine sunuldu belediye yönetmeliği Ayrıca Ramsdale’e 100 £ (120 ABD Doları) tazminat ödemesi emredildi.

Watts, golü atmadan önce seyirci bariyerini aşmayı başardı – ikonik ve tarihi golde ağlardan birinin arkasına geçen kaleci Tottenham Hotspur Stadyumu su şişesini almak için.

Bir mağdur takip ifadesinde mahkemeyi okudular futbolcuRamsdale Sırtı ağrıdığı için bir masöz gördüğünü söyledi. “zor.”Ramsdale kalecisi, yakın gelecekte bu tür olayların olmasını önlemek için de dikkatli olduğunu söyledi.

Watts, Ramsdale’den ve her iki kulüpten de özür diledi.

“Talihsiz olan ve hiçbir futbolcunun bir taraftarın katlanmak zorunda kalmadığı bu eylemlerin tüm sorumluluğunu üstleniyor.” Football Law Associates’in avukatı, Robert PerkinsWatts’ı temsil eden, yakın zamanda yayınlanan bir açıklamada söyledi. “Mahkemenin cezasını kabul ediyor ve artık hayatına devam etmek istiyor.”

Aaron Ramsdale’in Futbol Kariyeri Başarıları, Başarıları ve Ödülleri

İngiltere U-19

  • 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası: 2017

İngiltere U-21

İngiltere

  • Avrupa Şampiyon Yardımcısı – Yukarı: 2020

Bireysel olarak

  • AFC Bournemouth Taraftarlarının Yılın Oyuncusu Ödülü Sahibi: 2019 – 2020
  • Sheffield United Yılın Oyuncusu Ödülü Sahibi: 2020 – 2021
  • Sheffield United Yılın Genç Oyuncusu Ödülü Sahibi: 2020 – 2021

kaynaklar:

Associated Press Haber Hizmetleri. “Arsenal kalecisi Ramsdale’e tekme atan bir taraftar mahkum edildi”. Associated Press. 17 Şubat 2023 Cuma.

Futbol Referans Haber Servisleri. “Harun Ramsdale”. Futbol Referansı. Cumartesi 18 Şubat 2023.