Tur Şampiyonası: Viktor Hovland ve Collin Morikawa, FedExCup sezon finalinin ortasında liderliği paylaşıyor | golf haberleri

Scottie Scheffler hafta sonuna iki sayı geride girerken, Keegan Bradley üç sayı gerideyken Jon Rahm, Xander Schauffele ile dördüncü sırayı paylaşıyor; Rory McIlroy, arka arkaya FedExCup şampiyonlukları arayışında altı geride; Tur Şampiyonasını Cumartesi günü saat 18:00’den itibaren Sky Sports Golf’te canlı takip edin

Son güncelleme: 25.08.23 23:43

Viktor Hovland birkaç hafta sonra PGA Tour’da ikinci galibiyetini almayı umuyor

Viktor Hovland arka dokuzlu birdie vuruşu yaptı ve PGA Tour’un sezon sonu Tur Şampiyonası’nda Collin Morikawa ile orta mesafe liderliğini paylaştı.

Pazar günkü muhteşem BMW Şampiyonası zaferinin ardından haftaya genel klasmanda ikinci başlayan Hovland, East Lake Golf Kulübü’nün ikinci turunu muhteşem bir şekilde 64. sırada bitirmeye giden yolda altı delikli parkurda beş birdie yaptı.

Norveçli oyuncu, turnuvaya kusursuz başlangıcını sürdürmek için arka arkaya kuş atışlarıyla açılış turundaki 61 sayılık başarısının ardından Morikawa’nın da kendisine katılmasından önce kulüp hedefini 16’nın altına çekti.

-16 Viktor Hovland (Kuzey), Collin Morikawa (ABD)

-14 Scottie Scheffler (ABD)

Diğerleri: -13 Keegan Bradley (ABD); -12 Jon Rahm (Esp), Xander Schauffele (ABD); -10 Rory McIlroy (NIrl)

Collin Morikawa son iki çukurunu kuşattı ve 36 delikten sonra umacıya sahip olmayan tek oyuncu oldu

Collin Morikawa son iki çukurunu kuşattı ve 36 delikten sonra umacıya sahip olmayan tek oyuncu oldu

Scheffler, umacısız 65’in ardından üçüncü, Keegan Bradley 14-under ile dördüncü olurken, Xander Schauffele, Jon Rahm ve Rory McIlroy’un yanında bir başka vuruşla hafta sonuna altı sayı farkla giriyor.

Yıldızlar Doğu Gölü’nü etkilemeye devam ediyor

Sondan bir önceki grupta oynayan Scheffler, geçici olarak tepede dörtlü bir beraberliği zorlayan ilk kuşçu oldu, ancak Morikawa, açılış turundaki 61. başlangıcından sonra yarda attıktan sonra liderliği yeniden kazandı.

Scottie Scheffler Cumartesi günü sondan bir önceki grupta tekrar elenecek

Scottie Scheffler Cumartesi günü sondan bir önceki grupta tekrar elenecek

Hovland art arda üç par açtı ve 3 metreden Scheffler’in kuşuyla eşleşmek için par 4’te kaldı, her iki oyuncu da par 6’da par 5’ler alarak 12’nin altına düştü.

Morikawa ayrıca altıncı kuşta kuşattı ve 12 ft’den sekizinci turda bir tane daha ekleyerek Scheffler’in önündeki ilk tura ulaştı; Hovland, yeşil alanda yukarı ve aşağı çıkmayı başaramadıktan sonra yedincide eşitliği korumak için bir atış daha yaptı.

Canlı PGA Turu Golf

26 Ağu 2023, 18:00

yaşamaya devam etmek

Scheffler 12. turda bir kuşla eşitliği sağladı, burada Hovland da mesafe patlamasını başlatmak için bir şut yakaladı, Morikawa ise tek atış avantajını geri kazanmak için bir önceki deliğin avlusundan ıskaladı.

Morikawa 12’sinde bir kuşla karşılık verdi ve liderliği geri aldı, ancak Hovland 13’ünde 3 metreden dönüş yaptı ve bir sonrakinde Scheffler’in kuşuyla eşleşerek zirvede 14-altı üçlük elde etti.

Viktor Hovland ikinci turunda yedi kuşu tek bir umacıyla karıştırdı

Viktor Hovland ikinci turunda yedi kuşu tek bir umacıyla karıştırdı

Hovland 15’inde üst üste dördüncü bir kuş yaptı ve 17’sinde bir başka kuş daha ekleyerek geçici olarak liderliğini ikiye katladı ve son olarak par-5’te bir par ile bitirdi, Morikawa ise 17’sinde galibiyetin ardından bir İki vuruşla kuşattı. 18. sırada, ikili zirvede berabere kaldı.

McIlroy: “Yapabileceklerim sınırlı”

McIlroy ikinci turda sırt spazmlarından acı çekmeye devam etti, ancak FedExCup’ı üst üste ilk kez kazanan olmayı hedefleyen son şampiyon, Cuma günü 67’nin altında üç sonuç açıklayarak açılış turundaki 70 puanını artırmaya devam etti.

Rory McIlroy hafta sonuna yedinci başlıyor

Rory McIlroy hafta sonuna yedinci başlıyor

McIlroy, “Sınırlı seçeneklerim var, ancak savaşmak ve sıkı mücadele etmek için buradayım” dedi. “36 deliği tamamladığım için çok mutluyum. Biraz daha hızlı olduğumu hissettim. Dün muhtemelen bütün bir kulübe nazaran yarım kulüp kadar gerideydim. Ancak sağ kanatla topun içinden geçmek hala zor.”

“Aslında daha uzun raketlerle daha iyi hissediyorum çünkü daha dik bir duruşum var. Daha kısa raketlere yöneldiğimde duruşumu korumakta zorlanıyorum.”

Rory McIlroy Cumartesi günü ABD Açık şampiyonu Wyndham Clark ile birlikte oynayacak

Rory McIlroy Cumartesi günü ABD Açık şampiyonu Wyndham Clark ile birlikte oynayacak

McIlroy, FedExCup Playoff’larından sonra Avrupa’ya dönecek ve bir hafta sonra Wentworth’te yapılacak BMW PGA Şampiyonası öncesinde 7-10 Eylül’de Horizon Irish Open’da başlayacak arka arkaya DP Dünya Turu etkinliklerinde oynayacak. Ryder Cup daha sonra 29 Eylül’den 1 Ekim’e kadar İtalya’da gerçekleşecek.

“Bunu tercih ederim [injury] McIlroy, “İyi idare ettim ve dünü de iyi atlattığımı düşünüyorum” diye ekledi. Bir günü daha atlattım ve umarım hafta sonu işler biraz daha iyi olur. Zamanlama kötü ama aynı zamanda daha da kötü olabilir!”

Tur Şampiyonası’nda kim ilerliyor? PGA Tour sezon finalini ve FedExCup yarışını tüm hafta boyunca Sky Sports’ta canlı izleyin. Cumartesi günü saat 18.00’den itibaren Sky Sports Golf’te canlı yayın devam edecek. PGA Turunu ve daha fazlasını ŞİMDİ ile 12 ay boyunca ayda 26 £ karşılığında yayınlayın.

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda’daki 1.700 golf sahasından herhangi birinde tur rezervasyonu yapın