The Hundred: Southern Brave, Manchester Originals’ı erkekler elemesinde cumartesi günü tekrarlayacak | Kriket Haberleri

Devon Conway, Cumartesi günkü Hundred Eliminator’da rakipleriyle rövanş maçı garantilemek ve Welsh Fire’ı erkekler müsabakasından elemek için Southern Brave’in Manchester Originals’ı altı kaleyle mağlup etmesiyle yenilmez bir elli sayı attı.

Brave, Emirates Old Trafford’da zorlu bir zeminde Originals’ı 130-8 ile sınırlandırdı – Tymal Mills (3-27), 15 kafa vuruşu ve Rehan Ahmed’in iki vuruşuyla 2023 turnuvasının en iyi kalecisi oldu; buna Jos Buttler da 42’den 45 sayı attı – Altı teslimatla hedefinize ulaşmadan önce.

Conway (40/40), açılış partneri Finn Allen (14/4) ve kaptan James Vince (33/25) sayesinde, kısa bir yağmur gecikmesine rağmen misafir takım 53 topun ardından 82-1 öne geçti ancak 3-10 geriledi. 11 Teslimatta – Pakistanlı denizci Zaman Khan, Originals için iki küçük kapıyla birlikte – Brave’i geri püskürtmek için.

Çiseleyen yağmur geri döndüğünde Originals yoluna devam etti, ancak Conway ve Colin Ackermann (21/24) son sınır vuruşlarını yaptı ve takımlarını ikinci sıradaki Originals ve lig liderlerinin ve onaylanmış finalistlerin – Oval Invincibles’ın ardından sıralamada üçüncü sıraya taşıdı. .

Özet sonucu

Manchester Originals – 100 topta 130-8: Jos Buttler (42 topun 45’i); Tymal Mills (3-27), Rehan Ahmed (2-26)

Güney Cesur – 95 toptan 134-4: Devon Conway (40 üzerinden 54), James Vince (25 üzerinden 33); Zaman Han (2-22)

Yüz – Eleme Aşaması Maçları

  • Bayanlar Eliminator – Northern Superchargers vs. Welsh Fire (Cumartesi, 14:30)
  • Erkekler Eliminator – Manchester Originals vs. Southern Brave (Cumartesi, 18:00)
  • Bayanlar Finalleri – Southern Brave vs. TBC (Pazar, 14:15)
  • Erkekler Finalleri – Oval Yenilmezler – TBC (Pazar, 18:00)

Orijinaller, ağır bir kayıp yaşamaları halinde net koşu oranında elenebilirdi, ancak dar kayıp marjı, Brave’in üzerinde ve dördüncü sırada yer alan Galler Ateşi’nin üzerinde kaldıkları anlamına geliyor.

Brave and Originals, Pazar günkü Hundred finalinde Invincibles’la kimin karşılaşacağını belirlemek için Kia Oval’de buluşuyor ve Fire’ın ilk eleme turuna çıkma umutları boşa çıkıyor.

Ancak Fire, Cardiff takımının sekiz maçın tamamını kaybettikten sonra 2022’de dibe vurduğu için çok daha iyi bir sezon geçirebileceğini düşünüyor.

Resim:
Jos Buttler, Originals adına 42 topun 45’iyle en iyi vuruşu yaptı

Sıradaki ne?

24 Ağustos Perşembe 14:30


24 Ağustos Perşembe saat 18.00’de


Grup aşaması perşembe günü Edgbaston’da Birmingham Phoenix’in hem erkeklerde hem de kadınlarda Londra Ruhu ile karşılaşmasıyla sona erecek. Dört takımın tamamı artık ilk üç sıra için yarışamayacağından, maçlar eleme aşamalarını etkilemeyecek.

Playofflar Cumartesi günü Kia Oval’de, finaller ise Pazar günü Lord’s’ta oynanacak. Oval Yenilmezler sıralamada birinci olduktan sonra erkekler finaline yükselirken, Southern Brave de benzer bir başarının ardından kadınlar finaline yükseldi.

Yüzlerce’i Sky Sports’ta canlı izleyin veya ŞİMDİ ile 12 ay boyunca ayda 26 £ karşılığında yayın yapın.