Tur Şampiyonası: Viktor Hovland, FedExCup’ta baskın galibiyet elde etmek için Xander Schauffele’yi geride bıraktı | golf haberleri

Viktor Hovland, Doğu Gölü’nde Xander Schauffele’yi beş atışla mağlup ederek BMW’nin şampiyonluk galibiyetini takip etti; Ryder Cup yıldızı, altıncı PGA Turu şampiyonluğunu garantilemek için haftayı 27 yaşın altında tamamladı; Wyndham Clark, Rory McIlroy’un 11 vuruş gerisinde üçüncü sırada yer alıyor

Son güncelleme: 08/28/23 00:57

Viktor Hovland, Xander Schauffele’nin mücadelesine direndi ve FedEx Kupası’nı kazandı

Viktor Hovland final turunda Xander Schauffele ile galip gelerek FedExCup zaferini ve sezon sonu Tur Şampiyonası’nda etkileyici bir galibiyetle 18 milyon dolarlık maaş gününü garantiledi.

Hovland, East Lake’teki final turuna altı atışla net bir şekilde girdi ve son gün boyunca en az üç atışla liderliğini korudu, ancak Schauffele altıncı PGA Turu şampiyonluğunu ve birkaç hafta içinde ikinci sırayı kazanmak için çok çalışmak zorunda kaldı. .

Norveçli sürücü, umacısız 63 sayıyla yedi birdie yaparak haftayı 27 sayı geride bitirerek tarihteki en genç üçüncü FedExCup şampiyonu olurken, Schauffele 62’lik etkileyici final turuna rağmen ikinci sırayı almak zorunda kaldı.

-27 Viktor Hovland (Kuzey)

-22 Xander Schauffele (ABD)

Diğerleri: -16 Wyndham Clark (ABD), -14 Rory McIlroy (NIrl), -13 Patrick Cantlay (ABD)

Hovland, 63 atışla final turunda yedi kuş vurdu ve umacı olmadı

Hovland, 63 atışla final turunda yedi kuş vurdu ve umacı olmadı

Hovland’ın son başarısı Pazar günkü BMW Şampiyonası galibiyetinin ardından geliyor ve onu dünya 4. numarasına yükseltirken, ABD Açık şampiyonu Wyndham Clark 16 yaş altı üçüncü, Rory McIlroy ise dördüncü olurken, finalde 65 sayı attıktan sonra iki vuruş daha geride kaldı. yuvarlak.

Pazar günü East Lake’te çekimler

Son güne altı vuruş geride giren Schauffele, Hovland’ın 4,5 metreden yuvarlanmasının ardından daha da geride kalmamak için ilk çukurda 1,5 metreden kuş atmak zorunda kaldı. Şiddetli hava koşulları nedeniyle oyuna yaklaşık iki saat ara verildiğinde ikili ikinci çukurdaydı.

Kafası karışan Viktor Hovland, eski Tur Şampiyonası'nın ilk çukuruna gittikten sonra ilk başlama noktasına ulaşmak için parkur boyunca koşarken görülüyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Kafası karışan Viktor Hovland, eski Tur Şampiyonası’nın ilk çukuruna gittikten sonra ilk başlama noktasına ulaşmak için parkur boyunca koşarken görülüyor.

Kafası karışan Viktor Hovland, eski Tur Şampiyonası’nın ilk çukuruna gittikten sonra ilk başlama noktasına ulaşmak için parkur boyunca koşarken görülüyor.

Yeniden başlatmanın ardından Hovland’ın ilk atışı, eşitliği kurtarmak için 15 metrelik bir kuşu potaya sokmaktı, Schauffele ise çemberden iki vuruş denemesi yaptı ve ardından üçüncü atışta beşlik 8 metrelik bir kuşla kapattı.

Schauffele 15 feet’ten Hovland’ın dördüncü turdaki kuşuna eşit oldu ancak oyun arkadaşı altı atış bandını geri getirdiğinde bir sonraki kuşta bir vuruş daha yapmayı başaramadı ve ardından ikisi de par avantajından yararlanmak için kumda ilerlemeye başladı. altıda beş.

Schauffele'nin son turdaki 62 puanı onun ikinci sırayı almasına yetti

Schauffele’nin son turdaki 62 puanı onun ikinci sırayı almasına yetti

Her iki oyuncu da yedinci turda eşitliği korumak için sahanın dışına koştu ve Schauffele sekizinci turda başka bir kuşla işi bitirirken, Hovland dönüşte beş atışlık farkı korumak için dokuzuncu turun üçüncüsünde sert bir iki vuruş yaptı.

Schauffele, bir sonraki 20 metrelik kuşu ateşlediğinde açığı dörde indirmeden önce ikili, 10. turda yedi metreden her iki kuş bakışını da kaçırdı ve Hovland, sekiz metreden girişimini dönüştüremedi.

Amerikalı, Pazar günü bütün gün Hovland'a üç atıştan fazla yaklaşamadı

Amerikalı, Pazar günü bütün gün Hovland’a üç atıştan fazla yaklaşamadı

Schauffele, günün yedinci kuşunu attıktan sonra geçici olarak 12. istekada üçe yaklaştı, Hovland ise liderliğini ancak sahanın hemen dışındaki beceriksiz bir çipe 25 metrelik bir atışla karşılık vererek 14. sayıya ulaştığında korudu. .

Hovland, 16’ncı turdan itibaren arka arkaya kuş atışlarıyla turnuvanın kontrolünü yeniden ele geçirdi ve sonunda beş vuruşluk bir üstünlük sağladı ve burada kumdan iki metre kadar yükseğe sıçrayarak Schauffele’nin kuşuyla yarışarak galibiyeti şık bir şekilde sona erdirdi. .

Clark son üç çukurundan ikisini becererek haftayı 16’nın altında bitirirken, McIlroy son günde yedi birdie ile iki umacıyı karıştırarak son 65’e ulaştı ve eski FedExCup Şampiyonu Patrick Cantlay 66’dan başlayarak ilk beşe girdi.

İngiltere’den Tommy Fleetwood, Collin Morikawa ve dünya 1 numarası Scottie Scheffler ile altıncı sırayı paylaşırken, Matt Fitzpatrick 10 alt ile dokuzuncu sırayı paylaşırken, Ryder Cup’tan umutlu Sepp Straka da 14’üncü sırada yer aldı.

Sıradaki ne?

Yeni FedExCup Sonbahar kampanyası 14-17 Eylül’de Kaliforniya’da düzenlenecek Fortinet Şampiyonasıyla başlıyor. PGA Turu daha sonra 29 Eylül’den 1 Ekim’e kadar Roma’daki Marco Simone Golf Kulübü’ndeki Ryder Cup öncesinde bir hafta ara verecek. PGA Turunu ve daha fazlasını ŞİMDİ ile 12 ay boyunca ayda 26 £ karşılığında yayınlayın.