Osaka, Japonya Fuarı ve Uluslararası İlişkiler açılışı öncesinde giriş ücreti getirmeyi düşünüyor

Osaka İli İçinde Japonya aşırı turizme karşı dikkatli. İlk entegre Japon tesisi olarak inşaat başladıYerel yetkililer turistlerin ve bölge sakinlerinin “bir arada yaşaması” konusunda endişeliydi. Bu nedenle hükümet yeni bir “giriş ücreti” getirmeyi düşünüyor.

Tarafından bildirildiği üzere Japonya TimesVali Hirofumi Yoshimura gazetecilere verdiği röportajda konuya değindi. Yoshimura, artan ziyaretçi sayısı ve yabancı ziyaretçiler ile yerel halkın gelecekte bir arada yaşamasıyla ilgili endişelerini dile getirerek hemen harekete geçmenin önemini vurguladı.

Valiye göre ücret, hem yabancıların hem de Japon ziyaretçilerin ödemesi gereken konaklama vergisinden ayrı olacak. Referans olarak, konaklama vergisi, gecelik 7.000 yen'den fazla maliyeti olan konaklamalarda kalan misafirlerin 100 ila 300 yen arasında bir ücret ödemesini gerektirmektedir.

Vali Yoshimura ayrıca yeni ücretin muhtemelen konaklama ücretine benzer olacağını belirtti. Yeni vergiden elde edilecek gelirin aşırı turizmle mücadele etmek ve turistik bölgeleri temiz tutmak için kullanılacağını da sözlerine ekledi.

Yeni teklifin detayları Nisan ayında kesinleşecek. Göre İçişleri ve Haberleşme BakanlığıYabancı vergisi İçişleri Bakanının onayını gerektiriyor. Onaylandığı takdirde bu ücret Japonya'da türünün ilk örneği olacak.

Bu ücret, Endonezya'nın Bali adasına getirilen turizm düzenlemesi vergisini yansıtacaktır. Tayland da benzer bir önlem almayı düşünüyor ancak henüz bir ücret uygulamadı.

Japonya'nın ilk entegre tesisi yolda

Yoshimura'nın da belirttiği gibi, ücretin Osaka-Kansai Japonya Fuarı zamanında, Nisan 2025'e kadar uygulanması gerekiyor. Ona göre festival ve yapay Yumeshima adasındaki kumarhane tesisinin nihai açılışı kesinlikle turizmde artışa yol açacak.

Japonya yeşil ışık yaktı revize edilmiş Yİ Uygulama Anlaşması Eylül 2023'te Osaka Eyaleti ve MGM Resorts konsorsiyumunun planlarında ilerlemesine olanak tanıdı. Revize edilen anlaşma uyarınca, mülke yapılan ilk yatırım 1,3 milyar dolar artırılarak toplam 8,6 milyar dolara çıkarıldı. Bu revizyonlar inşaat malzemelerinin artan fiyatlarını ele aldı.

Bir yıl önce, Osaka İli Yönetim danışmanlığına girmeye karar verdim IR'nin geliştirilmesine yönelik destek hizmetleri sağladığı için Deloitte Touche Tohmatsu'ya teşekkür ederiz.