Büyük şirketlerdeki işten çıkarmalar Cebelitarık Kumar Komiseri tarafından onaylandı

Şu anda, Cebelitarık Avrupa'nın önemli bir kumar pazarıdır. Ülkede, dünya çapında faaliyet gösteren önde gelen kumar operatörleri tarafından binlerce kişi istihdam edilmektedir. Cebelitarık'taki kumar sektörü şu anda düzenlemeye tabidir Cebelitarık Kumar Yasası 2005 ve arazi olarak hizmet etti çevrimiçi kumar sağlayıcıları için önemli bir merkez 10 yıldan fazla bir süredir. İşletmecilerin mevzuata uyumu ve lisanslamalar, Cebelitarık Kumar Komiseri.

için yakın zamanda yapılan bir röportajda GBC, Andrew LymanÜlkenin kumar komiseri bir konu hakkında konuştu Bölgedeki büyük kumar işletmecileri tarafından gerçekleştirilen işten çıkarmaların sayısı. Yukarıda belirtilen işten çıkarmaların bunun bir parçası olduğunu doğruladı. Rasyonalizasyon ve maliyet azaltma Kumar operatörleri tarafından başlatılan işlemler.

Lyman kaç oyun çalışanının etkilendiğini açıklamadı. İşten çıkarmalar olabileceğini söyledi ilgili Entain, William Hillbirlikte Lotoland.

“Panik butonuna basmaya” gerek yok

Kumar komiseri'ne göre, Tahminen 3.600 kişi Cebelitarık'ta şu anda kumar sektöründe çalışıyorlar. İşten çıkarmaların bazı çalışanları etkilemiş olabileceğini söyledi. Sektörde hızla yeniden işe alınacaklardı.

Ek olarak Lyman şöyle dedi: “Yetki alanı olarak panik butonuna basmamız gerektiğini düşünmüyorum.” Tüm operatörlerin işlerini optimize etme hakkıBu tür optimizasyonların sorun olmadığını ekledi ancak Hükümetin “Genel rakamları ve genel ekonomik katkıları” izlemeye devam ediyor. vergi geliri dahil.”

Kumar komiseri bazı operatörlerin bunu yapma kararından bahsetti Belirli rollerin diğer yetki alanlarına devredilmesi. Örnek olarak kumar şirketlerinin onları bulmasının daha zor olduğunu söyledi. Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Cebelitarık'ta bu tür rollerin ülke dışında verilmesinin nedeni budur.

geçen ayın sonunda, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Cebelitarık'ın KALDIRILDI Bundan FATF gri listesi. Yukarıdaki Gri Liste bunu yapan ülkelerden oluşuyor artan gözetim altında kara para aklamayı önleme (AML) ve terörün finansmanını önleme (CTF) düzenlemeleriyle ilgili eksiklikler nedeniyle. Cebelitarık'ın FATF gri listesinden çıkarılması Ülkenin kaydettiği önemli ilerlemeyi kabul etti zorlukların üstesinden gelme ve küresel AML ve CTF düzenlemelerine uyumu sağlama konusunda.