LPGA Drive On Şampiyonası: Nelly Korda, Lydia Ko, Megan Khang ve Ayaka Furue'yu dört vuruşla önde tutuyor | Golf Haberleri

Memleketin favorisi Nelly Korda, Cumartesi günü kartal kuş vuruşuyla 68 yaş altı üç vuruş yaparak LPGA Drive On Şampiyonası'nın son turunda dört vuruşluk bir üstünlük sağladı.

Korda, Bradenton Country Club'da ışıklardan bayrağa zafer kazanmaya çalıştı, ancak yedinci ve sekizinci sıralarda birden fazla umacı yaparak sıralamada 13. sıraya yükseldikten sonra geç heyecanla toparlandı.

Şampiyonlar Turnuvası galibi Lydia Ko, Megan Khang (66) ve Ayaka Furue (69) ile birlikte 69 puanla 9 yaş altı ikinci sırada yer aldı.

Korda, “Aslında bu hafta bu kadar destek aldığıma biraz şaşırdım” dedi.

“Florida'da olduğum için her zaman çok fazla destek alıyorum ama memleketimde bu çılgınlık. Yan taraftaki hastanede doğdum. Arkadaşların ve ailenin ortaya çıkıp desteği hissetmesini görmek güzeldi.”

“Liderlik tablosunda yükselebileceğimi, rekabete ayak uydurabileceğimi ve rekabette kalabileceğimi bilmek güvenimi artırıyor. Bugün kesinlikle iyi bir başlangıç ​​yapmadım.”

Cumartesi günkü performansıyla 25 yaşındaki Korda, Pelican Kadınlar Şampiyonası'nı kazandığı Kasım 2022'den bu yana LPGA Turu'ndaki ilk zaferine 18 delik kaldı.

Resim:
Nelly Korda bir yılı aşkın süredir LPGA Turunu kazanamadı

Beşinci sırayı paylaşan ve Korda'nın beş atış gerisinde yer alan Xiyu Lin, Sei Young Kim, Robyn Choi ve Auston Kim, liderlik tablosunda 35 sıra yükselerek 64 yaş altı yedi arasında en düşük turu elde etti.

Kim son beş deliğinde üç kuş ve bir kartal topladı. Turunu altı birdie ile tamamladı ve sadece bir umacı yaptı; par-üçte dokuzuncu oldu.

“Biraz bulanıktı. Sadece golf oynadım. Dürüst olmak gerekirse puan kartımın neye benzediğini hatırlayamıyorum” dedi Kim.

“Maalesef dokuzu umacı olarak kaçırdım, talihsiz bir üç vuruş yaptım ve çok kısa bir vuruşu kaçırdım.

“Dönüşten sonra gerçekten iyi bir hızla, gerçekten iyi bir hızla ilerlediğimi hissettim.”

Cuma günkü ikinci turun ardından ikinci sırada yer alan Güney Koreli So Mi Lee, Cumartesi günü 76'ya beşlik bir skorla 22. sırada berabere kalmayı başardı.

Geçen yılın kazananı Fransız Céline Boutier de 72 galibiyetle 22. sırada yer alıyor.

LPGA Drive On Şampiyonası'nın son turunu Pazar günü saat 18:30'dan itibaren Sky Sports Golf ve Sky Sports Mix'te izleyin, Sky kutunuz varsa ücretsiz. ŞİMDİ ile golf ve daha fazla popüler sporu izleyin.

Golf Şimdi logosu.

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda'daki 1.700 golf sahasından birinde tur rezervasyonu yapın