Kasey Palmer: Coventry'nin orta saha oyuncusuna ırkçı tacizde bulunduğu iddia edilen adam tutuklandı | Futbol Haberleri

Coventry'nin orta saha oyuncusu Kasey Palmer'ın geçen hafta sonu Sheffield'de oynanan Şampiyonluk maçında kendisine ırkçı tacize uğradığını iddia etmesi üzerine bir adam tutuklandı.

Güney Yorkshire Polisi, adamın ırkçı saikli kamu düzeni suçu şüphesiyle tutuklandığını ve kefaletle serbest bırakıldığını söyledi.

Hillsborough'daki maç, Palmer'ın çarşamba günü bir taraftar tarafından ırkçı tacize uğradığını iddia etmesinin ardından geçen Cumartesi günü askıya alınmıştı. Maçın ardından her iki kulüp de ortak açıklama yaptı.

Güney Yorkshire Polisi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Geçen hafta sonu Sheffield Çarşamba FC – Coventry City FC maçında ırkçı saikli kamu düzeni suçundan dolayı bir adam tutuklandı.” [20 January].

“Bir Coventry City FC oyuncusunun maç sırasında ırkçı tacize uğradığı iddia ediliyor.

“Soruşturma konusunda Sheffield Çarşamba FC ve Coventry City FC ile yakın işbirliği içinde çalışmaya devam ediyoruz.

“Nefret suçlarına veya nefret suçlarına tolerans göstermeyiz ve bilgisi olan herkes, endişelerini o gün orada olacak kulüp görevlilerine ve yetkililerine bildirebilir. Adam daha sonra polis kefaletiyle serbest bırakıldı.”

Resim:
Coventry'nin patronu Mark Robins (sağda), Hillsborough'daki Sheffield Çarşamba taraftarları tarafından ırkçı tacize uğradığı iddialarının ardından Palmer'la konuşuyor

Coventry, Çarşamba günü FA Cup'ın dördüncü turuyla karşılaşmak üzere Cuma akşamı Hillsborough'ya dönecek. Sky Blues antrenörü Mark Robins, AC Milan kalecisi Mike Maignan'ın da belirttiği gibi, benzer bir olayın tekrar yaşanması halinde oyuncularının sahayı terk etmesi yönünde destek veriyor: kendisi de taraftarlar tarafından ırkçı hakarete uğradı – ve takım arkadaşları bunu geçen hafta sonu Udinese'de oynanan Serie A maçında yaptılar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Coventry menajeri Mark Robins, taraftarların ırkçı tacizde bulunması durumunda otomatik olarak kesinti yapılmasını desteklerken, defans oyuncusu Jay Dasilva takımların sahayı terk etme hakkına sahip olduğunu söylüyor

“Bir daha olması durumunda sahayı terk etme konusunda çok fazla konuşma yapıldı ve bunun herkes tarafından desteklendiğini düşünüyorum” dedi.

“Ve bence bu bir daha olursa yapmamız gereken şey bu; Oyuncuların bunun bilincinde ve bilincinde olması gerekiyor. Bu desteğe sahipler; Sahip.” [Doug King] Çıktı ve söyledi, herkes bunun farkında ve bir daha olursa sonuçlarının ne olacağını anlıyor.

“Fakat Gianni Infantino bundan bahsederken besin zincirinde de öne sürüldüğü gibi daha geniş sonuçların da olması gerekiyor, o yüzden bunun desteklenmesi açısından ne olacağını görelim.”

PFA Başkanı: Oyuncular ırkçılığa karşı önlem alınacağına inanmıyor

Profesyonel Futbol Federasyonu Pazartesi sabahı bir bildiri yayınlayarak oyuncuların futbolda ırkçılıkla mücadele için herhangi bir adım atılacağına inanmadıklarını vurguladı.

PFA başkanı Omar Beckles şunları söyledi: “PFA, Professional Game Match Authors Limited (PGMOL) ile yakın işbirliği içinde çalıştı ve ırkçı olaylarla başa çıkma protokollerine oyuncu perspektifinden bilgi sağladı.”

“Oyuncuları, ırkçı tacizin farkına varmaları halinde yeniden başlatmayı, serbest vuruşları ve taç atışını geciktirerek durumu kontrol altına almaya teşvik ettik. Ne kadar uzun sürerse sürsün, oyundaki bir kesinti bir tepkiyi zorunlu kılar. Maç görevlilerini bilgilendirmek için bir pencere açar ve sorumluların belirlenmesi için en iyi şansı sunar.

“Ancak eylem olmadan protokoller işe yaramaz. Üyelerimiz ırkçı istismarın hem sorumluları hem de stadyumlarında sorunla baş edemeyen kulüpler açısından gerçek, tutarlı ve önemli sonuçlarını görmek istiyor.” Gerçek şu ki oyuncular bunun olduğuna inanmıyor. Bundan sonra olacakların sorumluluğu yetkililere aittir.

“Kasey Palmer, son derece zorlu bir duruma örnek teşkil eden davranışı ve ölçülü tepkisi nedeniyle övgüyü hak ediyor. Bu olayın sorumluları tespit edilmiştir ve tespit edilmesi gerekmektedir. Bunlar yargılanmalı ve futboldan men edilmeli. PFA, ırkçılığa sıkı bir şekilde karşı çıkıyor ve oyuncularımıza olan desteğinde kararlıdır.”