Britanyalı Alfie Hewett, üst üste ikinci tekler şampiyonluğu için Avustralya Açık'ta yarı finale yükseldi Tenis Haberleri

Alfie Hewett, Şili'li Alexander Cataldo'yu mağlup ederek Avustralya Açık'ta son dört tekler yarı finalinde yerini aldı.

Bir saatten az süren maçta Hewett, 6-0 ve 6-2'lik skorlarla kazanarak Melbourne Park'taki sert zeminde tekerlekli sandalye tek erkekler şampiyonluğunu korumaya bir adım daha yaklaştı.

Perşembe günü, ikilinin 37 kez karşı karşıya geldiği yarı finalde tanınmış rakibi Joachim Gerard ile karşılaşacak. Ancak tarih onun tarafında olacaksa, Hewett bu maçların 22'sini kazanarak zirveye çıktı.

Çiftlerde partneri Reid, Hollandalı ve dünyanın 11 numarası Tom Egberink'i 7-5, 6-2'lik setlerle mağlup ederek tekler müsabakasında da öne geçti.

Ancak finale ulaşma görevi, Reid'in geçen yılın Fransa Açık ve Wimbledon şampiyonu ikinci seribaşı Tokito Oda ile karşılaşmasıyla hiç de kolaylaşmıyor.

Resim:
Gordon Reid, geçen yıl Wimbledon'da Hewett'ı yenen, geçen yılın iki kez Grand Slam kazananı Tokito Oda ile karşılaşacak

Hem Hewett hem de Reid ilerleme kaydederse, Grand Slam'de üst üste ikinci kez All-Britanya tekerlekli sandalye erkekler tekler finalinde karşı karşıya gelecekler. Hewett geçen yıl ABD Açık finalini 6:4 ve 6:3'lük skorlarla kazanmıştı.

İngiliz ikili aynı zamanda çiftler müsabakasında da üst üste beşinci Avustralya Açık şampiyonluğu için mücadele ediyordu.

Çeyrek finalde Avustralyalı Anderson Parker ve Ben Weekes çiftini 6-1 ve 6-0 yendiler ve şimdi yarı finalde Japonya'dan Daisuke Arai ve Takashi Sanada ile karşılaşacaklar.

2024'teki WTA ve ATP turlarını Sky Sports'ta izleyin. NOW Spor Ayı üyeliğiyle tenis ve daha fazlasını izleyin