Charles Mizzi, MGA CEO’su olarak Carl Brincat’ın yerini alacak

Malta Oyun Otoritesi yeni bir kilit liderlik pozisyonunu duyurdu. Düzenleyici otoritenin bildirdiğine göre, Yönetim Kurulu bu kararı verdi Charles Mizzi başarılı ol Carl Brincat yönetim kurulu başkanı olarak.

Brincat’ın MGA’ya vedası Ekim ayında açıklandı Giden CEO, ayrılma kararının kendisi için kolay olmadığını söylediğinde.

MGA’nın duyurusuna göre Mizzi, 26 Ocak 2024’te göreve başlayacak. Atama, 30 Ekim 2023 tarihinde yapılan kamuya açık başvuru çağrısı ve ardından yapılan seçim süreci sonucunda yapılıyor.

MGA’ya katılmadan önce Mizzi, İkamet Malta Ajansı beş yıldır. Kuruluşun, Malta’nın yatırım yetki alanları arasında en prestijli ve aranan konutlardan biri olarak itibarını pekiştirme çabasında önemli bir rol oynadı.

MGA’ya göre Mizzi, operasyon yönetiminde geniş deneyime sahip “dinamik ve sonuç odaklı bir profesyonel”. MGA Yönetim Kurulu, bu niteliklerin kendisini ajans için mükemmel bir aday haline getirdiğine inanıyor. MGA, Mizzi’nin selefinin ve ekibin geri kalanının attığı sağlam temeller üzerine inşa edeceğinden emin.

Mizzi’nin selefinden bahsetmişken: Yeni CEO, MGA’nın başkanı olarak sorumluluğu resmen üstlenmeden önce, Brincat’a birkaç yıl boyunca eşlik edecek. MGA, süreçteki bu adımın ajansın üst kademesinde sorunsuz bir geçiş sağlayacağını söyledi.

Mizzi, MGA’nın başarılarından faydalanmayı umuyor

Yeni görevi hakkında yorum yapan Mizzi, kendisine MGA’ya liderlik etme fırsatı verildiği için “onur duyduğunu” söyledi. Geçmişteki başarıları geliştirmek için MGA ekibinin geri kalanıyla birlikte çok çalışacağına söz verdi.

Amacım, geçmişteki başarıların üzerine inşa etmek ve sorumlu bakan ve Yönetim Kurulu liderliğindeki ekiple birlikte, yetkiyi stratejik olarak ilerletmek, böylece Malta’nın bu alanda zaten güçlü olan konumunu daha da güçlendirmektir. aynı zamanda tüm paydaşlar için katma değer yaratmak.

Charles Mizzi, MGA’nın gelecekteki CEO’su

Malta Ekonomi, AB Fonları ve Toprak Bakanı Silvio Schembri, MGA’nın CEO’su olarak olağanüstü hizmetinden dolayı Brincat’a teşekkür etti. Schembri ayrıca Mizzi’yi MGA’nın bir sonraki lideri olarak kabul etti ve onun kapsamlı operasyonel deneyimini ve büyük projelere katkısını övdü.

Schembri şu sonuca varmıştır: “Charles Mizzi, MGA’nın bugüne kadar başardıklarının üzerine inşa edilecek şüphesiz doğru adaydır.”