NSW, nakitsiz kumar denemesinin kapsamını önemli ölçüde genişletiyor

Alkol ve Kumar Yeni Güney Galler önemli bir genişleme duyurdu Nakitsiz kumarın deneme sürümüprogramın başarısı için umut ifade etmek artan ilgi kulüplerden ve diğer mekanlardan. Bu güncelleme rekor kıran Avustralya eyaleti için iyiye işaret sorunlu kumar oranları ve hala vicdansız şirketleri düzenlemeye çalışıyor.

Hükümet değerli veriler toplayacak

Nakitsiz oyun da bunlardan biriydi sıcak konular Avustralya eyaletindeki kumar endüstrisi neredeyse bir yıldır. Birçoğu buna inanıyor ülke çapında uygulama teknoloji bunu önlemeye yardımcı olacak Kumarla ilgili sahtekarlık Aynı zamanda korunmasız tüketiciler zarardan korunur. Liquor & Gaming NSW de iyimserliğini korudu ve nakitsiz kumarı test etmek için deneme düzenledi fizibilite.

Hükümet temmuzda atandı Michael FoggoEski içki, kumar ve yarış komiseri jüriye liderlik edecek 16 sektör temsilcisi ve süreci denetleyecek reform savunucuları. Bu grup bulgularını en geç saat 13:00’e kadar hükümete rapor edecek Kasım 2024. başbakan Chris Minns şeffaflık sözü verdi ve panelin bulgularının kamuya açıklanacağını söyledi.

Süreç şunları içerecektir veri topla makinelerden gelen etkilerin analizi patronüzerindeki etkisini değerlendirecek Kulüp ve otel çalışanları. Bu derinlemesine incelemenin bir parçası olarak altyapı gereksinimleri ve potansiyel maliyetler de değerlendirilerek buradan bir değerlendirme oluşturulur. kapsamlı resim nakitsiz kumardan. Başarılı olursa hükümet bunu yapacağına söz verdi öncelik vermek Tedbirin uygulanması.

Nakitsiz oyun güçlü endüstri desteğine sahiptir

Kumar Bakanı David Harris denemenin genişletilmesine övgüde bulundu ve orijinal tekliften dokuz kat daha fazla makine içerdiğini vurguladı. Kulüp sayısının artması konusunda iyimserdi ilgi göster katılırken, bu gerçeğin a. yansıtır gerçek bağlılık eğlence sektöründen kumarın zarar görmesi ve kara para aklamayla mücadele için.

NSW’de kara para aklama ve kumarın zararıyla mücadele etme taahhüdümüzün bir parçası olarak bu çığır açıcı kumar reformlarını gerçekleştirirken sektör açıkça arkamızda.

David Harris, NSW Kumar Bakanı

Bölgesel hükümetin sarsılmaz kararlılığı, hayatını kaybeden Yeni Güney Galler sakinleri için bir hoş geldin işaretidir. 8,07 milyar dolar (5,42 milyar dolar) Poker makineleri Geçtiğimiz mali yılda temsil edilen %23,7’lik endişe verici artış 2018-19’dan. Bu istatistikler acil ihtiyacın altını çiziyor belirleyici eylem eyalet içinde ve nakitsiz kumar girişimlerinin başarısı konusunda büyük umutlar besliyorlar.

Sık sık kendisine yöneltilen eleştirilere rağmen Kararlılık eksikliğiNSW Hükümeti yaptı önemli ilerleme son birkaç ayda. Devlet yeni Yasaklama harici kumar işaretleri as’ın en başarılı girişimlerinden biriydi güncel bir soruşturma bunu keşfetti neredeyse %99 Denetlenen bar ve kulüplerin yüzde 50’si yeni düzenlemelere uyum sağladı. Nakitsiz oyunların da aynı sonuçları elde edeceğini umabiliriz.