Catena Media CEO'su istifa etti; Geçici CEO atandı

Kumarhane ortakları Catena Medya CEO'suyla yollarını ayıracağını açıkladı Michael Daly. Şirkete göre Daly'nin kararı, yönetim kuruluyla yapılan kapsamlı değerlendirme ve istişarelerin ardından geldi.

Catena, istifanın derhal yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi. Daly ayrıldığı için pozisyon geçici olarak şu kişi tarafından doldurulacak: Pierre CadenaŞirketin kurumsal stratejiden sorumlu başkan yardımcısı. Catena, sorumlulukların sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlamak için Daly'nin gemide kalacağını açıkladı.

Bu arada Catena Media, kalıcı bir halef arayışına derhal başlamayı planlıyor.

Göran BlombergCatena Media CEO'su konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Katkılarından dolayı Daly'ye övgüde bulundu ve şirketin gelişmesini sağlayan şeyin onun liderliği olduğunu söyledi Kuzey Amerika'da aktif bir oyuncu. Malta merkezli şirket, coğrafi nüfuzunu genişletmenin yanı sıra, borcunu da önemli ölçüde azaltmayı ve organizasyonunu düzene koymayı başardı.

Şirket daha yavaş bir büyümeyle karşı karşıya kaldığından, bir dizi büyüme girişimini uygulamaya başladık. Bu önemli aşamaya girerken, bu girişimleri ilerletecek ve Catena Media'yı bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni liderlik arıyoruz.

Göran Blomberg, Catena Medya Başkanı

Referans olarak Daly, Catena Media'ya 2018'de katıldı ve Mart 2021'de CEO seçildi. Onun ayrılışı serbest bırakılmasının ardından geldi bağlı ortaklığın “hayal kırıklığı yaratan” 4. çeyrek sonuçlarıbu da şirket için mali zorluklar anlamına geliyordu.

Catena Media ise geleceğe dair iyimserliğini koruyor ve yapay zekaya daha fazla yatırım yapmayı sabırsızlıkla bekliyor. Daha önceki bir açıklamada Daly, şirketin yapay zeka çözümlerinde çağın ilerisinde kalmaya çalıştığını söyledi. Ayrıca Catena'nın rakiplerinin, bağlı kuruluşun yapay zekasına ve arama motoru optimizasyonuna kolayca ayak uydurabileceğine dair şüphelerini de dile getirdi.

Daly ayrıca Catena Media'nın yaptığının gerçekten farklı olduğunu söyledi. Diğer şirketlerin ekibinin çalışmasını kopyalamakta zorlanacağına inanıyor.

Geriye kalan zorluk, daha sürdürülebilir bir gelir modeline geçiş yapmak ve bu yapay zeka üstünlüğünden yararlanmaktır.

Şirket yakın zamanda uzun vadeli finansal hedeflerini güncelledi 2024-2026 için. Kârlılığını artırmayı hedefleyen şirket, 2024 yılının ikinci yarısında organik büyümesine devam etmeyi bekliyor. Catena Media ayrıca tüm yıl için düzeltilmiş FAVÖK'ün 20 ila 30 milyon euro aralığında olmasını bekliyor. Şirketin hedefleri arasında 2025 ve 2026 için çift haneli organik büyüme ve düzeltilmiş FAVÖK de yer alıyor.