Florida'da yasa dışı kumara daha sert cezalar uygulayacak yasa tasarısı kabul edildi

Yakın zamanda Florida'da sunulan iki yasa tasarısı artış çağrısında bulundu Yasadışı kumar cezaları. Tekliflerden biri Temsilciler Meclisi'nde masaya yatırılırken, 189 TLdiğeri, Senato Tasarısı 1046 (SB 1046) Senato'ya sunuldu. İki öneri bunu yapmayı amaçlıyor Yasadışı kumar makinelerini kelepçeleyin bunlar eyalet çapında yayılmaya devam ediyor. Aynı zamanda yasa dışı kumar faaliyetlerine daha sert cezalar getirilmesi de amaçlanıyor caydırıcı olarak hizmet etmek.

Şimdi SB 1046 ilgi kazanmaya devam ediyor. Çarşamba günü yasa tasarısı ikinci ve üçüncü kez okundu ve Senato tarafından 31 oyla onaylandı ve yedi aleyhte oy olmak üzere toplam 40 oy kullanıldı. Öneri Bir sonraki durak Temsilciler Meclisi daha fazla inceleme ve değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

SB 1046'daki metin yasa dışı kumar cezalarının artırılmasını öneriyor ikinci derece kabahatten üçüncü derece suça İlk suçun gözlemlendiği durumlarda. Teklif aynı zamanda ceza gerektiren müteakip suçların sayısında da bir artış öngörüyor. ikinci suçtan ikinci mahkumiyetaynı zamanda bir Üçüncü kişi için birinci derece suç veya daha fazla suç.

Üçüncü derece suçtan mahkum olanların da cezalandırılabileceği dikkate alındığında, teklifte kesinlikle ağır cezalar öngörülüyor. beş yıla kadar hapis ve bir 5.000 dolara kadar para cezası.

Başlangıçta SB 1046 bunu gerektiren bir hüküm içermiyordu. Emirleri Durdurma ve İptal Etme yasadışı kumar şirketlerine gönderildi. Böyle bir hüküm, Meclis muadili HB 189'da yer alıyordu. Ancak istenmeyen sonuçlara yol açabileceği endişesi nedeniyle SB 1046'da bu durumun önlenmesi amacıyla bir durdurma ve vazgeçme hükmü de içerecek şekilde değiştirilmiştir. Yasadışı kumar kuruluşlarında çalıştıklarının farkında olmayan kişileri korumak.

Teklif yasa dışı kumarla mücadeleyi amaçlıyor

Senatör Jonathan Martin Yakın zamanda SB 1046'yı tanıtan bir alıntı yapıldı Florida siyaseti, durdurma ve vazgeçme kararına ilişkin değişiklikleri desteklediğini açıkladı. “Ben bu değişikliklerden yanayım. Oyun Komisyonu bu değişiklikleri desteklemektedir. Bu yasa tasarısını değiştirmeyi veya bu yasadan önce gelmesi halinde Meclis versiyonunu kabul etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Ayrıca Martin şunu açıkladı: Değişikliğin amacı daha fazla netlik sağlamaktı. Senatör aynı zamanda tasarının amacının hapsetmek değil yasa dışı kumarı ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı. Yasadışı işlerde çalıştıklarını bilmeyen kişiler.

Ancak teklifler, özellikle bu tür işletmelerde çalıştırılabilecek işçiler açısından endişe yaratmaya devam ediyor. Çünkü böyle çalışanlar var bir suçtan dolayı tutuklandıSuçsuz oldukları durumlarda bile bu tür suçlamalar birçok belgede açıklanmalıdır. Hatta bu durum ipotek ile ev almak isteyen kişileri bile etkileyebilir.