Racing TV, 20 milyon dolar değerindeki Suudi Kupası'nı yayınlamak için özel haklar elde etti

Yarış TV dünyanın en zengin at yarışının İngiltere'ye özel yayın haklarını güvence altına aldı Suudi Kupası 20 milyon dolar değerinde Riyad içinde. Yarın başlaması planlanan yarış, yalnızca İngiltere'de Racing TV tarafından yayınlanacak.

Yarış 1.800 metrelik bir koşudan oluşuyor ve 2017 yılında yapılması planlanıyor. Kral Abdülaziz Hipodromu. Yarış, dünyanın dört bir yanından en iyi Safkan İngilizlerin çoğunun yer alacağı ve muhteşem ve unutulmaz bir at yarışı etkinliği olacağa benziyor.

Gri aygır da katılımcılar arasında Beyaz Abarrio2023 Breeders' Cup Classic'in galibi ve Breeders' Cup Classic ikincisi Derma Sotogake. İki at ve jokeyleri yeniden düelloya hazırlanırken taraftarlar, 2023 Dubai Dünya Kupası'nı kazanan Safkan at Ushba Tesoro'ya da dikkat etmeli.

Racing TV de bunu duyurdu Rick Dutrowİlaç ve yönetim ihlalleri nedeniyle aldığı 10 yıllık yasağın ardından yarışlara geri dönen White Abarrio'nun performansı konusunda iyimser.

Dutrow Racing TV'ye şunları söyledi: “Eğer elinden gelenin en iyisini yapıp yarışını sürdürürse onu yenmenin zor olacağını hissediyorum.”

İngiliz taraftarlar yarışı Racing TV'den izleyebilecek

Suudi Kupası muazzam bir toplam ödül havuzuna sahip olacak 37,35 milyon dolar. Ana yarışa ek olarak iki Grup 2 yarışı ve üç Grup 3 yarışı daha yapılacak. Yarış tutkunları ayrıca safkan Araplara ayrılmış iki Grup 1 yarışmasını da sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Racing TV, Racing TV'den Tom Stanley ve Nick Luck'un ev sahipliği yaptığı Suudi Arabistan Jokey Kulübü'nün resmi World Feed programını yayınlayacak.

Muhteşem yarışı izlemek isteyen İngiliz hayranlar bunu Racing TV üzerinden izleyebilir ve kendilerini aksiyona kaptırabilirler. Referans olması açısından Racing TV, Birleşik Krallık'ta Virgin 536'dan, İrlanda'da ise 411 ve Vodafone'dan izlenebilmektedir. Önde gelen at yarışı kanalı Apple TV ve Sky 424'te de mevcuttur.