Yayın platformları Twitch ve Kick popülerlik için savaşıyor

Kumar yayıncıları son yıllarda oldukça popüler hale geldi; peki bu neden oldu ve popüler platformlar Twitch ve Kick popülerliklerini artırmak için ne yaptı?

Twitch’in popülerliği

Waterhouse VC’den Tom Waterhouse Bu konuyu araştırmaya ve en popüler iki yayıncıyı karşılaştırmaya karar verdim. Çıkarmak 2011’de piyasaya sürüldü, ancak en büyük büyümeyi Amazon’un platformu satın almasından sonra gördü. 2014’te 970 milyon dolar. O zamanlar ABD pazarının tamamında çok az yayıncı vardı.

Orada bekledi çeşitli heyecan verici özelliklerDünyanın dört bir yanından ünlü oyuncuların ev sahipliği yaptığı birçok eğitim ve sohbet odası da dahil. Para ikisinden de geliyor Reklamlar ve premium aboneliklerbazı ürün satışlarının yanı sıra platform ve yayıncı, abonelik gelirini Haziran ayında geçişe kadar 50/50 oranında paylaştı. Yayıncı için 70/30.

Twitch, diğer şeylerin yanı sıra şunları da sunuyor: bitler – Kullanıcıların desteklerinin bir göstergesi olarak gazetelere verebilecekleri dahili bir para birimidir ve kazançlar da paylaşılır. Ancak kaynağa göre yayıncılar öyle olduklarına inanıyor az ödenen. 2021 yılında ağ hakkında bazı bilgiler sızdırıldı ve buna bağlı olarak yayıncıların yalnızca %0,01’i asgari ücretten fazla maaş alıyordu. Bu, farklı bölünmüş yüzdelerin ve artan rekabetin ana nedenidir. yeni platformlar.

Kick – ciddi bir tehdit

Bir diğer önemli platform ise tekme atmaknispeten yeni ve Ocak 2023’te piyasaya sürüldü. Ancak yayıncılar ve izleyiciler arasında hızla popülerlik kazandı. flamalar onu seviyorum çünkü 95/5 bölünmesive tüm ipuçlarını kendine saklıyor.

Sen de tekmele kumara izin verir. 2022 skandalının ardından Çıkarmak Twitch, kumar harcamalarını finanse etmek için kullanıyormuş gibi yapmak için içerik oluşturuculardan borç almaya karar verdi yasaklamak bunların çoğu popüler kumar yayınıgeçen yıl ekim ayında başlıyor.

O sırada şirket şunları iddia ediyordu: “Amerika Birleşik Devletleri’nde veya yeterli tüketici korumasını sağlamayan diğer yargı bölgelerinde lisansı olmayan slot, rulet veya barbut içeren kumar sitelerinden yayın akışını yasaklamak için 18 Ekim’de bir politika güncellemesi yapacağız.”

Ancak yayıncıların platforma ilgisini çeken Kick’te kumar içerikleri oldukça popüler. Hayranlar her zaman bunu bulur oynamanın yeni yollarıYasak işe yaramadı; birçoğu Kick’e aktarıldı; bu da, popülaritesi artmaya devam ettiği için platformdaki kumar içeriğini yasaklaması pek mümkün değil.

Ocak ayında platformda 9.000 aktif kanalve Nisan ayında bu sayı arttı 67.000. Ocak ayında da 12,8 milyon izlenme saati vardı ve bu sayı Nisan ayı itibarıyla 51,8 milyona yükseldi. Hala öyle Twitch saatlerinin yalnızca %2,8’iancak şirket büyümeye devam ediyor ve kumar akışının çok faydası oluyor.

Twitch’in yerini Kick alacak mı? Yine de kesin bir şey söylemek için erken Oyunlar daha yeni başladı.

Kaynak: “Waterhouse VC: Tam Hızda”. iGaming mağazası. 22 Ağustos 2023