WBC, Francis Ngannou'nun nakavtından sonra Tyson Fury galibi Oleksandr Usyk ile karşılaşmak için Anthony Joshua'yı kabul edecek | Boks Haberleri

Başkan Mauricio Sulaiman, WBC'nin, tartışmasız ağır sıklet şampiyonluğu mücadelesinde Tyson Fury ve Oleksandr Usyk'in galibiyle karşılaşması durumunda Anthony Joshua'yı “kabul edeceğini” söyledi.

Fury ve Usyk, 18 Mayıs'ta Suudi Arabistan'da tüm kemerler için mücadele edecek ve ardından yılın ilerleyen aylarında yapılması beklenen rövanş maçında yeniden karşı karşıya gelecek.

Bu arada Joshua, eski UFC ağır siklet şampiyonu Francis Ngannou'ya karşı, bölümün en iyi iki takımından biriyle mücadele ettiği ve defalarca potansiyel bir zafer ödülü olarak lanse edilen ikinci turda yıkıcı bir nakavt galibiyeti aldıktan sonra şutunu bekliyor.

Süleyman, Joshua'nın Fury veya Usyk'e karşı yapacağı toplantının önünde hiçbir şeyin duramayacağını söylüyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Kim daha patlayıcı bir sağ el nakavtı yaptı, Anthony Joshua mı yoksa Carl Froch mu?

“WBC'ye tartışmasız olan adına mücadele edecek bir yaptırım talebi sunuldu. WBC bu yaptırımı kabul etti ve biz de onların talep ettiği rövanşı kabul ettik” dedi. Gökyüzü sporları.

Ancak bunun kontrat ya da terfi ile hiçbir ilgisi yoksa, Joshua'yı alırsa kazananı kesinlikle kabul ederiz.”

“WBC bu konuya çok dikkat etti. Böylece tartışmasız bir rövanş maçı ve bu seviyedeki başka bir mücadele için zemini tamamen temizledik.”

“WBC pozisyonu şu anda tartışmasız şampiyonu taraftarların görmek istediği dövüşlere katılma konusunda desteklemeye çok açık.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Anthony Joshua, kariyerinin başlarında büyük nakavtlara neden olan aynı atışla Francis Ngannou'yu durdurdu. İşte AJ'in yıllar içindeki büyük hitlerinden bazılarına bir bakış

Joshua o gece Ngannou'yu üç kez devirdi ve MMA yıldızının Fury'ye karşı etkileyici ilk boks maçının ardından bir açıklama daha yaptı.

Bu, eski birleşik ağır sıklet şampiyonunun, kemerlerini Usyk'e kaptırmasından bu yana dünya şampiyonluğuna doğru ilerlemeye devam eden üst üste üçüncü duraklama galibiyetiydi.

Süleyman, “İnanılmazdı” diye ekledi. “Bir dünya şampiyonuna benziyordu; devasa, güçlü, kusursuz ve kendini ifade ediyordu. Onun adına çok gururlu ve mutluyum.”

“Dünya böyledir, sizi son performansınıza göre yargılıyorlar ve şimdi o bir güç ve herkes onun dünyadaki en iyi ağır siklet olduğunu söylüyor, geçen yıl onun işinin bittiğini söylediler.”

“Artık herkes Fury'nin bittiğini söylüyor ama 18 Mayıs'ta göreceğiz.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Anthony Joshua'nın Francis Ngannou ile olan kavgasını sona erdiren inanılmaz nakavt yumruğunu tüm açılardan izleyin

Joshua'nın yeniden dirilişi, Fury'nin Ngannou'ya karşı sergilediği kötü performansla birleştiğinde, İngiliz ağır siklet rakipleri arasındaki hararetli çekişmenin olası sonucu hakkında yeni soruları gündeme getirdi.

Fury, Usyk'in teknik ustalığıyla karşılaştığında öncelikle Joshua'nın başaramadığını başarmaya çalışacak. Bu arada, Fury ve Usyk'in ilk dövüşünden sonra kemerin boşalması durumunda Joshua, IBF şampiyonluğu için Filip Hrgovic ile karşılaşabilir.

“Medya, hayranlar ve insanlar böyledir. Spekülasyon yapmayı seviyoruz, yorum yapmayı seviyoruz, sohbete katılmayı seviyoruz ama gerçekte boks sporunun içine giren pek çok şey var” diye devam etti Sulaiman.

“Tarzına bağlı. Büyük bir dövüşçüyü yenersiniz, sonra diğeri diğerini yener, sonra diğeri diğerini yener. (Joe) Frazier galip geldi ve (Muhammed) Ali'yi yere sererek bir sonraki dövüşte altı vuruş yaptı.” kez (George) Foreman tarafından.

“Yani bu tarzlarla ilgili. Bunu başka bir dövüşçüye karşı gösterilen performansla kıyaslayamazsınız ama boks hakkında sohbet etmek harika.”