Tampa'da Aramco Takım Serisini Roussin-Bouchard Takımı kazanırken, İngiltere'den Charley Hull bireysel müsabakada tek vuruşla lider oldu | Golf Haberleri

Charley Hull, Tampa'daki bireysel yarışmanın ikinci gününde üst üste 68'lik skorla ortalamanın altında sekiz puan alarak tek vuruşta öne geçti.

Üç kez LET kazananı umacıdan uzak kaldı ve bir, dokuz, 11 ve 17. deliklerde birdieler attı.

Liderlik sıralamasında zirveye yerleştikten sonra Hull, test koşullarına rağmen performansından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Hava oldukça rüzgarlıydı ve sopayı vurmak oldukça zordu ve vuruş da oldukça zordu, ancak birkaç debriyaj vuruşunu delmeyi başardım, bu yüzden bundan memnun kaldım.”

“Havanın güzel olmasını bekliyordum ama oldukça zordu. Rüzgarda oynamayı seviyorum ve biraz meydan okumanın tadını çıkarıyorum. Sadece kendi oyunuma odaklandım ama bugün Pia ve Kelsey ile oynadım ve o da Pia oldu. “Bütün gün bir rozet arıyordum, sonuncusunda kuş yaptı ve onun adına sevindim.

“Heyecanlıyım. Bugün şu ana kadar güzel bir Cumartesi günüydü, bireyselde liderliği ele geçirdim, takımın zirvesine çıktım ve 5 km'lik koşumda kişisel rekorumu kırdım.”

Hemen yakınında Alman Alexandra Försterling ve İspanyol Carlota Ciganda ise -7 puanla ikinci sırada yer alıyor.

İki kez LET kazananı Försterling, üçüncü şampiyonluğu için mücadele etmek üzere 67 (-5)'lik açılış raundunun ardından 70 (-2) şut çekti.

Alman, “Gerçekten sağlam olduğumu söyleyebilirim” dedi.

“Rüzgar yüzünden maç düne göre çok daha zorluydu ve kuşları gerçekten ezmek zorundaydınız. Çok istikrarlı oynadım, üç birdie'm ve bir umacım vardı ki bu da genel olarak çok tutarlı.”

“Rüzgârın nasıl olduğuna bağlı olarak dünden daha rüzgârlı olacağını tahmin ediyorum ama bugünden daha az olacağını umuyorum! Sanırım parkur için oldukça iyi bir stratejim var ve sadece iyi noktalarda kalıp yeşil alanda birkaç vuruş yapıp eğleneceğim.”

Savunan şampiyon Carlota Ciganda, dört birdie ve üç umacı dahil olmak üzere 71 (-1) sayılık bir tur attı.

Ciganda ilk turda etkileyici bir 66 sayı atarak ona unvanını koruma şansı verdi.

Ciganda, “Bugün ortalamanın altında bir sonucun iyi bir sonuç olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Bugün 7-9 geride olsak yarın şansımız olacağını biliyordum. Orada gerçekten sabırlı olmaya çalıştım, rüzgara yaklaşmak zordu ama genel olarak oldukça mutluyum ve yarını sabırsızlıkla bekliyorum.

“Charley'nin orada harika oynadığını ve dünyadaki en iyi 10 oyuncudan biri olduğunu gördüm, bu yüzden ben de birdies yapmak zorundayım çünkü o birdies yapacak. Mücadeleyi seviyorum, dünyanın en iyilerine karşı oynamayı seviyorum ve yarın sahaya çıkıp elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım.

Aramco Takım Serisinin dört eski bireysel şampiyonu final gününden önce beş-altında: Lexi Thompson, Manon De Roey, Pia Babik ve Roussin-Bouchard.

Roussin-Bouchard takımı kazandı

Resim:
Roussin-Bouchard takımı, takım müsabakasını ortalamanın altında 28 puanla kazandı.

Roussin-Bouchard takımı, PIF – Tampa tarafından sunulan Aramco Takım Serisinde ortalama 28 puan alarak takım yarışmasını kazandı.

Pauline Roussin-Bouchard, Celine Herbin, Meghan MacLaren ve amatör LuJain Omar Khalil'den oluşan dörtlü, ilk turun ardından zirvede yer aldı.

Güçlü ve zorlu rüzgarlarda ekip, dokuz delikli parkurda dörtlü bir pas geçmeyi başardı ve ardından sonraki sekiz delikte beşli bir pas geçmeyi başardı.

Roussin-Bouchard Takımı 18 sayı gerideyken, Hull Takımı ve zaten kulüp binasında olan Hewson Takımı ortalamanın 27 altındaydı ve sonunda her şey Khalil'in vuruşuna kaldı.

Son çukurda tek atış yapan amatör oyuncu, takım yarışmasını kazanmak ve kaptan Roussin-Bouchard'ın unvanını korumasını sağlamak için iki vuruş yaptı.

“Bu inanılmaz, inanılmaz bir duygu. Rüzgar nedeniyle orada bir koşuşturma vardı” dedi Kaptan Roussin-Bouchard.

“Sadece son iki deliğe gelmiş olması çok stresliydi. Bu bir ekip çalışmasıdır. LJ son vuruşta bize çok fazla stres yaşattı ama biz onunla ve takımla gurur duyuyoruz.”

İkinci kez kazanan takımın bir parçası olan Amatör Khalil şunları söyledi: “Bugün bir noktada puanlarımızda bir düşüş yaşadık ve bunun nedeni çok sayıda dört ve beş ayak oyuncusunu kaçırmamdı, bu yüzden 18'de bir çivi gibi oldu. ısırıcı.

“Düştüğüne sevindim! Pauline, Celine ve Meghan bizi tüm grup boyunca taşıdılar, atmosferi yarattılar. Takımın bir parçası olmak her zaman bir zevktir.”

Feather Sound Country Club'da mükemmel bir ikinci gün geçiren Team Hull ve Team Hewson, yarışı ortalama 27 puanla tamamladılar.

Alice Hewson, Emma Spitz, Hayley Davis ve amatör Barry Hyde'dan oluşan dörtlü yarışı -12'de tamamlayarak T2'de tamamladı.

Charley Hull'un yanı sıra Kelsey Macdonald, Pia Babnik ve amatör Alexandra O'Laughlin liderliğindeki Team Hull, ikinci günü ortalamanın altında 16'ncı sırada tamamlayarak liderlik tablosunda yukarılara tırmanırken olağanüstü bir performans sergiledi.

Hedwall Takımı ve Peláez Trivino Takımı -25 skorla dördüncü olurken, Law Takımı -24 skorla altıncı olurken, Thompson Takımı ve Försterling Takımı bir atış gerideydi.

2024'teki tüm erkek ve kadın müsabakalarını Sky Sports Golf'e özel olarak canlı izleyin! PGA Turu, DP Dünya Turu, LPGA Turu ve daha fazlasını ŞİMDİ yayınlayın.