Şüpheli Çinli mafya liderleri Myanmar'dan iade edildi

İsyancılar Kasım'da işgal etti Myanmar Ülkenin diktatörlük liderliğine karşı mücadelede Çin yakınlarındaki bir sınır kasabasına saldırdı ve onu ele geçirdi. Laukkaing. Shan Eyaletindeki kanunsuz kasabanın işgali, bölgedeki dolandırıcılık merkezlerini ve kumarhaneleri hedef alan operasyonlara yol açtı.

Saldırı sonucunda daha önce kumarhane işleten yerel Çin mafyası üyeleri öldürüldü. rehin alındı. Ayrıca özgürlük savaşçıları serbest bırakılan işçiler kimdi orada kendi istekleri dışında tutuldular. Esir olarak tutulan kaçakçılık yapan işçiler, yerel mafya aileleri tarafından çalışmaya zorlandı Dolandırıcılık merkezleri.

Peki, açıklandığı gibi BBCSavaş ağası sayılan bir avuç mafya üyesi Pekin'e iade edildi. Toplamda 10 kişiDolandırıcılık merkezleri işletmek ve Çin vatandaşlarının kaçakçılığını yapmak da dahil olmak üzere yasa dışı faaliyetlere karıştığı iddia edilen kişiler, kiralık bir uçuşla Çin'e nakledildi.

Toplamda bunlardan Üçünün Çinli savaş ağaları olduğu belirlendiLaukkaing'i yöneten kişi. Bu liste şunları içerir: Bai Suocheng, Liu Zhengxiang ve Wei Chaoren. Yukarıdaki kişilerin, Çin sınırına yakın olan ve Çin için büyük bir merkez haline gelen şehrin sorumlusu olan dört aileden üçüne liderlik ettiği bildirildi. Kumar ve diğer yasa dışı faaliyetler dahil Dolandırıcılık ve şiddet içeren suçlar.

Laukkaing'in batması

Dört mafya ailesi Laukkaing'i yıllarca yöneterek kasabayı fakir bir mahalleden çoğunlukla Çin ana karasından gelen ziyaretçilerin ilgisini çeken bir merkeze dönüştürdü. Kumarhaneler. Anakaradan gelen pek çok ziyaretçi şehri ziyaret etme ve Çin'de yasaklanan bir faaliyet olan kumar oynamanın cazibesine kapıldı. Ancak bazıları mafyacıların tuzağına düştü onu iradesi dışında tuttuonları kötü şöhretli dolandırıcılık tesislerinde çalışmaya zorluyor.

Bölge, kumar ve dolandırıcılık operasyonlarının yanı sıra diğer şiddet içeren suçlarla da ünlendi Kara para aklama. Yine de Kasım ayındaki isyancı saldırısı ve üç Triad savaş ağasının Çin'e dönüşü Laukkaing için büyük bir değişikliği temsil ediyor.

Bölgenin başka yerlerinde Hong Kong polisi tutuklandığını doğruladı 347 kişi takip etmek üç günlük operasyon. Baskınlarda eğlence mekanları ve yasadışı kuruluşlar hedef alındı. sözde üçlülerle ilgili. Tutuklananların seks ticareti, kumar ve uyuşturucu kaçakçılığı da dahil olmak üzere bir dizi yasa dışı faaliyete karıştığından şüpheleniliyor.