Shane Rose: Avustralyalı sürücünün Mankini yarışmasından sonra geri dönmesine izin verildi | Olimpiyat Haberleri

Üç kez Olimpiyat altın madalyası sahibi Shane Rose, geçen hafta sonu Sidney yakınlarındaki bir etkinlikte Borat'tan ilham alan giysiyi giydi. artık aklanmıştır ve Avustralya Equestrian'ın Davranış Kurallarını ihlal etmemiştir; Çocukların etkinlikte bulunmasıyla ilgili “endişeler ortaya çıktı”

Son güncelleme: 19.02.24 10:31

Shane Rose, yarışmada mankini giydikten sonra Avustralya Binicilik tarafından temize çıkarıldı (AP/instagram.com/shane.rose.eventing)

Üç kez Olimpiyat altın madalyası sahibi Shane Rose, gösteri atlama yarışmasında mankini giymekten aklandı ve Paris Oyunları'nda yarışabilecek.

Equestrian Australia, geçen hafta sonu Sidney yakınlarındaki Wallaby Hill'de düzenlenen etkinlik sırasında 50 yaşındaki sporcunun “kıyafeti” hakkında “endişelerin” dile getirildiğini söyledi.

Panel “bu endişeleri gidermeye kararlı” olduğunu söyledi ancak şimdi Rose'un davranış kurallarını ihlal etmediğini söyledi.

Binicilerin etkinlikte kostüm giymeleri teşvik edildi ve Rose bunlardan üçünü giydi: floresan turuncu bir mankini, bir goril kostümü ve The Simpsons'tan bir Duffman kıyafeti.

Equestrian Australia CEO'su Darren Gocher şunları söyledi: “Equestrian Australia, toplumun bu nitelikteki her türlü endişesini dikkate alma görevine sahiptir.”

“Olayı kapsamlı bir şekilde araştıran ve ilgili taraflarla konuşan Equestrian Australia, Shane Rose'un Davranış Kurallarını ihlal etmediğini doğruladı.

“Tavsiyeleri dikkate alıyoruz ve uygun önlemlerin alınmasını sağlamak için hızlı bir şekilde harekete geçeceğiz.”

“Sporumuz harika insanlardan oluşuyor ve önümüzdeki yıl sabırsızlıkla bekleyeceğimiz çok şey var.”

“Shane olay hakkında düşündü, özür diledi ve yüksek performans programımızda yer alan herkesten beklenen yüksek standartları anlıyor.

“Sorun artık çözüldükten sonra Shane ve takım arkadaşları artık dikkatlerini Paris sıralamalarına odaklamayı sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyor.”

Rose (ortada) şu anda Paris'teki 2024 Olimpiyat Oyunları hazırlıklarına odaklanıyor

Rose (ortada) şu anda Paris'teki 2024 Olimpiyat Oyunları hazırlıklarına odaklanıyor

Rose, beraat ettiği haberinin ardından şunları söyledi: “Binicilik Avustralya'nın incelemesinin tamamlanmasından ve Paris Olimpiyatları kampanyamı sürdürmek üzere yeniden görevlendirilmemden memnuniyet duyuyorum.”

“Bu hikayeye gösterilen destek ve ilgi daha önce deneyimlediğim hiçbir şeye benzemiyordu.

“Şimdi önümüzdeki göreve odaklanmanın ve Avustralya binicilik sporunu daha olumlu bir nedenden dolayı, yani Olimpiyat altın madalyasıyla medyada yer almaya çalışmanın zamanıdır.”

50 yaşındaki oyuncu, 2008 ve 2020 Olimpiyat Oyunlarında takım genelinde gümüş, 2016'da ise bronz madalya kazandı.