Richard Riakporhe, kazanan Chris Billam-Smith ile Mateusz Masternak’a karşı karşılaşmak için sabırsızlanıyor | Boks Haberleri

Güçlü yarı siklet Richard Riakporhe, Pazar günkü Chris Billam-Smith ve Mateusz Masternak arasındaki dünya şampiyonluğu mücadelesinin galibine meydan okumaya hazır.

Şampiyonluğu kazanmak için Lawrence Okolie’yi yendikten sonra Billam-Smith, Masternak’a karşı canlı olarak WBO yarı siklet kemerini ortaya koyuyor Gökyüzü Sporları Arenası Pazar günü saat 18.00’den itibaren.

Riakporhe, WBO’nun bir numaralı yarışmacısı ve Billam-Smith ile Masternak arasındaki maçın galibi için bir sonraki zorunlu yarışmacı olarak seçilmesi bekleniyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Richard Riakporhe, kruvazör siklet dünya şampiyonluğuna yaklaşırken Fransız’ı yere sererek ve onu ikinci turda durdurarak Dylan Bregeon’u alt etti.

Londralı, son şampiyon Billam-Smith’le yapacağı bir başka düello için özellikle heyecanlı. Profesyonel kariyerlerinin başlarında mücadele ettiler ve Riakporhe, o zamanlar Bournemouth’lu adamı geride bıraktı. Riakporhe daha fazla tecrübeyle Billam-Smith’i ortadan kaldıracağını zaten belirtmişti.

Billam-Smith’e karşı dünya şampiyonluğunu kazanmak istiyor ancak Masternak’ın kendisi için çok tehlikeli bir rakip olduğunu biliyor.

“Mateusz Masternak ile birkaç kamp yaptım. Onun tarzını anlıyorum, nasıl dövüştüğünü biliyorum. Ne getireceğini biliyorum” dedi Riakporhe Gökyüzü sporları.

“O kesinlikle bir savaşçı, çok sert ve bence bu dövüş boks seyircisi için çok eğlenceli bir mücadele olacak.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Chris Billam-Smith, Bournemouth’ta Mateusz Masternak’a karşı “kariyerinde en iyi performansı” sergilemek istediğini söyledi.

“Tarzlar kesinlikle birbirine uyacak. Masternak bir savaşçıdır. Onun hayali dünya şampiyonu olmaktır.”

“Bence CBS bunu yapmalı ama gözünü toptan alamıyor. Her turda hazır ve aktif olması gerekiyor.”

Organizatör Ben Shalom, Riakporhe’nin bu dövüşü istediğini biliyor.

“Bütün yıl bunu bekledi. İstediği mücadele bu” dedi Şalom Gökyüzü sporları. “O bekleyemez [to fight] kazanan.

“Çok sabırlıydı. Şansını hak ediyor. Çeşitli yönetim komitelerinde zorunlu pozisyonlara kadar yükseldi ve gelecek yıl bir dünya şampiyonluğu kazanacağından emin.”

“Richard şöyle düşünecek: ‘Chris Billam-Smith neden dünya şampiyonu? Chris Billam-Smith’i yendim, benden istenen her şeyi yaptım. Rakiplerimin çoğunu eledim.’

“Eğer kazanan Chris olursa ve rövanş maçına çıkarsa bu çok çok büyük bir mücadele olur.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Chris Billam-Smith, çok yoğun bir düello sırasında Mateusz Masternak’ın elini sıkmayı reddetti.

Ancak şampiyon Pazar günü önemli bir risk alıyor. “Masternak olabilir [who wins]. Billam Smith olabilir. Şalom, “Sanırım bu yaklaştıkça daha fazla insan her iki yöne de gidebileceğini anlayacak” dedi.

“WBO’nun bu dövüşten hemen sonra rekabetçi maç için talimat vermesini ve bizim de bunu mümkün olan en kısa sürede yapabilmemizi umması gerekiyor. Lawrence Okolie de unvanını geri istiyor.”

Billam-Smith’i Dünya Şampiyonasına götüren koç Shane McGuigan, Masternak’ı görmezden gelemeyeceklerini biliyor.

“Boks yaptı [Yuniel] McGuigan, rakibi hakkında “Dorticos, tüm büyük isimleri geride bıraktı” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Chris Billam-Smith’in antrenörü Shane McGuigan, dövüşçünün WBO kruvazör sıklet unvanını ilk kez Mateusz Masternak’a karşı savunurken kayıtsız kalamayacağını söylüyor.

“Sonsuza kadar buralardaydı. 2015 yılında Avrupa şampiyonluğu için Tony Bellew ile boks yaptı. O tehlikelidir. Chris dövüşlerinin çoğunu yakın mesafeden kazanıyor.

“Masternak, Chris’in dövüş boyunca dürüst kalmasını sağlayacak kadar sert tuzaklar ve yumruklar atacak. Chris’in dediği gibi harika bir dövüş olacak. Gidip Chris’in dövüşlerinden birini izleyin ve Masternak’a bakın.”

Bu galibiyet Billam-Smith’e, profesyonel olarak kendisini yenebilecek tek kişi olan Riakporhe ile rövanş maçı yapma şansı verecekti.

“Riakporhe’ye karşı boks yaptığı geceki halinden çok daha iyi bir dövüşçü. O çok daha deneyimli ve çok daha sakin. Uzaklara gidebileceğini biliyor. Ne zaman hamle yapması gerektiğini biliyor, ne zaman geri çekilmesi gerektiğini biliyor McGuigan, Billam-Smith için “Enerji artışı” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Chris Billam-Smith, insanların Mateusz Masternak’ı silmekle büyük bir hata yaptıklarını ve Pazar günü kendisini çok zorlu bir akşama hazırladığını söylüyor.

“En üst düzeydeki birçok dövüşçünün yapamayacağı şeyleri yapmaya istekli. Mücadeleyi zorlamak, baskı uygulamak ve pek çok insan bunu yapmaya istekli değil.”

“Lawrence Okolie’nin kariyeri boyunca kaç kişiyi işe alıp yok ettiğine bir bakın. İki veya üç turdan sonra onları tamamen yok etti ve sonra tüm umutlarını ve iradelerini kaybettiler. Chris’le değil.”

“Bütün dövüş boyunca ona zarar verdi ve onu zorlayan, tüm bu süre boyunca kavgayı ona getiren kişi oydu.”

“O çok küçümsenen bir dövüşçü ve umarım sektörde başarının ve tanınmanın tadını çıkarmaya devam eder.”

Chris Billam-Smith vs Mateusz Masternak’ı canlı izle Gökyüzü Sporları Arenası Pazar günü saat 18.00’den itibaren