Pedro Neto: Wolves yıldızının asistleri, tek başına koşuları ve Gary O'Neil yönetimindeki performansları kaçınılmaz transfer görüşmelerini ateşledi | Futbol Haberleri

Pedro Neto'nun bu sezon Premier Lig'de dokuz asisti var ve bu, diz arkası sakatlığı nedeniyle iki aydır forma giyemediği göz önüne alındığında özellikle etkileyici. Ancak bu kısa ve öz istatistikler onun Wolves takımı içindeki etkisiyle ilgili hikayenin tamamını anlatmıyor.

Asistler var, asistler var.

Liverpool'a karşı üç adamı geçti ve açılış golünü belirledi. Kendi sahasında Aston Villa'ya karşı kendi yarı sahasında taç çizgisinin yakınında topu aldı. Bournemouth'ta solo koşu vardı. Tottenham'a karşı kazandığı galibiyette bu koşuya kendi yarı sahasında başladı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Pedro Neto bu sezon muhteşem bir formda. Şu ana kadarki en iyi anlarına göz atın

Aynısını Manchester City'ye attığı ilk golde de yaptı. Ortası Ruben Dias tarafından ağlara gönderildiği için bu dokuz asist sayılmıyor. Chelsea'de asist yaptığı iki golün yalnızca biri asist olarak sayılıyor çünkü şut başka yöne doğru gidiyor.

Premier Lig dışında, FA Cup galibiyetinde Black Country rakipleri West Bromwich Albion'a karşı gol attı ve önceki turda Brentford'a karşı uzatma penaltısını kazandı. Mesele şu ki, Neto iyi durumda ve yaz aylarında büyük bir hamle yapılacağına dair söylentileri ateşliyor.

Bu sezon neden onun için tıkladı?

Neto sadece 23 yaşında ama Lazio'dan ayrılıp Wolves'a transfer olalı neredeyse beş yıl oldu. Molineux'daki ilk iki sezonunda etkileyici bir performans sergiledikten sonra, Bruno Lage ve ardından Julen Lopetegui yönetimindeki sakatlıklar onun etkisini azalttı. Bir dizi oyun onu atlattı.

Fulham'da onu on ay boyunca futboldan mahrum bırakan bir diz sakatlığı vardı. Daha sonra geçen sezonun beş ayını ayak bileği sorunları nedeniyle kaçırdı. Bu yaralanmalar olmasaydı muhtemelen çoktan hamlesini yapmış olurdu. Ancak ritminizi bulmak biraz zaman aldı.

Bu her oyuncu için sorun olabilir ama Neto özellikle tam olarak formda ve akıcı olmadığında etkili olmakta zorlandı. Geçen sezon 18 Premier Lig maçında gol atamayan ve eski halinin gölgesinde kalan Lopetegui, sorunu şöyle açıkladı:

“Aylardır takımdan uzak ve bu tip bir oyuncu hakkında konuşmak kolay değil. Formda olmak ve çalışmak başka bir şey, performansınızın yüzde 100'ünü vermek başka bir şey çünkü bu, bire bir ve temposu için yaşayan türden bir oyuncu.

Sezon öncesi antrenmanın faydaları bu sefer hemen belli oldu. Ancak Neto'nun gelişimi hem taktiksel hem de fiziksel. Gary O'Neil hızlı tempolu bir kontra atak oyununu tercih etti ve bunun takımının özelliklerine uygun olduğu açık.

Neto bu sezon hızlı hücumlarda herkesten daha fazla 10 şut attı. Listede takım arkadaşı Matheus Cunha'nın yer alması bunun planlı olduğunu gösteriyor. Wolves, koşucularını geçiş halinde oynayacak ve ilk pası doğru atmaya odaklanacak şekilde konumlandırıyor.

Bu sezonun başlarında O'Neil ile konuştuğumuzda, top kurtarıldıktan sonra ilk pası ileriye atma prensibinden bahsetti. “Bunun üzerinde çok çalışıyoruz. Topu geri kazandığımızda ilk düşüncemiz gol atıp atamayacağımızdır. Her zaman ilk düşünce budur.

Pedro Neto bu sezon Premier Lig'deki diğer oyunculardan daha fazla sprint attı
Resim:
Pedro Neto bu sezon Premier Lig'deki diğer oyunculardan daha fazla sprint attı

Yves Bissouma Tottenham'da topu kaybettiğinde Joao Gomes Neto'da net bir performans sergilemedi. Bu karar, tipik bir Neto koşusunun ardından açılış golüyle ödüllendirildi. Bu sezon ortalama 22,9 yarda top taşıyor. Bu sefer daha da ileri gitti.

Saatte neredeyse 37 kilometrelik maksimum hızıyla Neto, bu sezon Premier Lig'in en hızlı oyuncularından biri ve maç başına 200 metreden fazla tam hızda katederek yarışmadaki herkesten daha fazla sprint koşuyor. Takımlar bununla baş edemiyor.

Tottenhamlı Micky van de Ven bu sezon Premier Lig'deki en yüksek hıza ulaşan oyuncu oldu
Resim:
Micky van de Ven bu sezon Premier Lig'deki en yüksek hıza ulaşan oyuncu oldu

O'Neil, “Pedro kesinlikle harikaydı” diyor.

Koç bu konuda büyük övgüyü hak ediyor. Sol kanatta kullanmaya başladı, son zamanlarda sağ tarafa kaydırdı ama doğal bir forvet olmadığında neredeyse değişken bir rol haline geldi. Neto koşularının çoğuna merkezi olarak başladı ve topu rakibine zarar verebilecek yerden aldı.

Pedro Neto'nun esnekliği, Gary O'Neil yönetimindeki Wolves oyunlarında oynadığı farklı rollerde açıkça görülüyor.
Resim:
Pedro Neto'nun esnekliği bu sezon üstlendiği farklı rollerde açıkça görülüyor

“Onunla çok çalıştık. Geçen seneki performansı muhtemelen onun kalitesinde bir oyuncu için olması gerekenin altındaydı ama ondan istediğimiz her şeyi kabul etti ve gösterdiği gelişme inanılmazdı.”

“Çalışma hızı, antrenman yapma şekli, forma uyum sağlama ve bilgiyi işleme şekli. İnanılmaz derecede yetenekli ve aynı zamanda fiziksel olarak da çok yetenekli. Her antrenman seansına yüzde 100 bağlılıkla yaklaştı ve faydalarını görmeye başlıyorsunuz.”

Pedro Neto bu sezon Premier Lig'deki diğer oyunculardan daha düzenli asist sağlıyor
Resim:
Pedro Neto, Premier Lig'deki diğer oyunculardan daha sık asist yapıyor

Sonuç olarak Neto, son 14 Premier Lig maçında 11 gole katkıda bulundu. Bu, turnuvadaki önceki 55 maçındaki gol müdahalesi sayısı kadar. Her zaman eğlenceli olan nihai ürün şüphesiz artık oradadır.

Başka yerlerden ilgi gelmesi kaçınılmaz ve bir ihale savaşı olması muhtemel. Bu, herhangi bir Premier Lig kadrosunda evinde olabilecek ve çoğunu önemli ölçüde geliştirebilecek bir oyuncu. Wolves, hırsının eninde sonunda onu yoluna devam ettireceğini anlıyor.

Neto'nun zihniyeti zirveye çıkmaktır.

Dört yıl önce onunla konuştuğunda o zaman bile dünyanın en iyi oyuncusu olacağından bahsetmişti. “Eğer olaylara bu şekilde yaklaşmazsam futbol oynama motivasyonum olmayacak. En iyisi olmak istiyorum, bu yüzden her gün bunun üzerinde çalışıyorum. Her gün en iyi olmak için çalışmaya devam edeceğim.”

25 Şubat Pazar, 13:00

Başlama saati 13.30'da


Oyununa ekleyebileceği daha çok şey var. Bir soru, uzaya koşarken elinden gelenin en iyisini yapan bir oyuncunun, alçak bloklarla karşılaştığında en iyi özelliklerini daha düzenli olarak gösterip gösteremeyeceği olacaktır. Ancak zor durumlara uyum sağlayabilecek kadar yeteneklidir.

Bu arada Pedro Neto'nun Molineux'yu şaşırtmaya devam etmesini bekliyoruz.

Wolves ile Sheffield United arasındaki maçı Pazar günü saat 13:00'ten itibaren Sky Sports Premier League'de canlı izleyin; Başlangıç ​​13.30