Montreal'de büyük polis operasyonu 400 memuru harekete geçirdi

Kumar endüstrisi genellikle soygunlar da dahil olmak üzere çeşitli suçların hedefidir. Sahtekar ve kara para aklama. Sektör sürekli olarak önlemeye yatırım yapsa da bu tür suçlar nadir değildir. Yasadışı sektörde her şey yolundayken, mağdur olabilecek düzenlemeye tabi kumar operatörleri için durum budur. Bu anlamda cezai kovuşturma özellikle Kuzey Amerikaadanmış kalır Yasadışı kumar ve kumar suçlarıyla mücadele.

Böyle bir operasyon sırasında Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) bu hafta başında yasa dışı faaliyetlere karıştığı iddia edilen bir düzineden fazla kişiyi tutukladı. Yakın 400 polis memuru operasyonda yer aldı. Büyük baskınlara polisin yanı sıra Britanya Kolumbiyası, New Brunswick ve Ontario'dan acil durum ekipleri de katıldı.

Kolluk kuvvetleri baskınlar düzenleyerek şüphelileri tutukladı

Operasyon baskınları da içeriyordu ve aramaya devam et Montreal genelinde çeşitli işletmeler suç faaliyetleriyle ilgili olduğundan şüpheleniliyor; Kara para aklama, yasadışı kumar ve uyuşturucu kaçakçılığı kokain gibi. “Chrome” adı verilen büyük polis operasyonunda polisin Montreal genelinde 20 farklı binaya girip arama yaptığı görüldü. Dört işyerine, 16 özel eve ve bazı arabalara baskınlar gerçekleştirildi. La Presse Kanadalı bildirdi.

RCMP sözcüsü Onbaşı'ya göre Erique SokağıOperasyonun amacı iddia edildi Montreal'deki en büyük organize suç grubu. Operasyon kapsamında kolluk kuvvetleri, adı geçen organize suç grubu aleyhine delil bulmak amacıyla arama yaptı.

Şu anda Büyük operasyonun gözetim veya diğer soruşturmalardan mı kaynaklandığı belli değil Bu, yüzlerce polis memurunun seferber edilmesine yol açtı. Operasyona kolluk kuvvetlerinin yanı sıra da katıldı Birleşik Kuvvetler Özel Kuvvetler Birimi birlikte Kanada Gelir İdaresi Başkanlığı.

RCMP bugün şüpheli bir Montreal suç örgütüne karşı büyük bir operasyon yürütüyor. Birleşik Kuvvetler Özel Uygulama Birimi'nin Entegre Suç Gelirleri ve Kanada Gelir İdaresi ile işbirliği içinde yürüttüğü soruşturma kapsamında yaklaşık 400 polis memuru bir dizi aramaya yardımcı oluyor.

RCMP tarafından yayınlanan bir bildiriyi okur

Dev operasyon sonuç verdi 13 kişi tutuklandısuç faaliyetlerine karıştığından şüphelenilen kişiler. RCMP, şüphelilere karşı hangi suçlamaların getirilebileceğini veya şüphelilerin yasadışı faaliyetlere nasıl karıştıklarının iddia edildiğini doğrulamadı. Emniyetteki soruşturma halen devam ediyor Kanıt toplamak ve ipucu aramak Bu, tutuklulara karşı suçlamaların getirilmesine yardımcı olabilir.