Melbourne Kupası: Willie Mullins, Vauban ve Absurde ile Flemington’ı Carlow’a götürmenin hayalini kuruyor | Yarış Haberleri

İrlanda Ulusal Av şampiyonu antrenöre göre, Vauban veya Absurde’un Lexus Melbourne Kupası’ndaki zaferi Willie Mullins’in kariyerinin en önemli anlarından biri olacak.

Engel atlama yarışında Mullins’in kazanmadığı ödül neredeyse yoktur. 94 Festival kazananı arasında üç Cheltenham Altın Kupası, dört Şampiyon Engeli ve iki Şampiyon Kovalamacası’nın yanı sıra Grand National ve County Carlow İrlanda sezonundan birçok mücevher yer alıyor.

Ancak Mullins, 7 Kasım’da Flemington Grup Bir’de kazanılacak zaferin tüm bu başarılara eşit olacağına inanıyor.

Şöyle konuştu: “Çiftliğimizin profiline baktığımda Yetiştiriciler Kupası’nı kazanacağımızı düşünmüyorum. Bir Arc kazanma şansı zor olacak, bu yüzden bizim için ne tür bir atımız var.” “Muhtemelen kazanabileceğimiz dünyadaki en büyük yarış olurdu.”

Closutton sürücüsü böyle bir zaferin tarihi doğasını kabul etti: County Carlow yerlisi George Watson, Victoria Yarış Kulübü’nün 25 kurucu üyesinden biriydi ve 1861’deki ilk Melbourne Kupası’nın başlangıç ​​oyuncusuydu.

Mullins şöyle açıkladı: “Her şeyi başlatan adam yolun sadece iki mil ötesindeydi, George Watson. 1840 yılında bir köpek sürüsüyle buraya taşındı, Melbourne Hunt’ı başlattı, o da yarış pistini kurdu ve ardından Melbourne Hunt Melbourne Cup’ı başlattı.

Resim:
Vauban temiz koşu yaptı ve Royal Ascot’ta Bakır At Handikapını kazandı

“30 yıl boyunca ilk beş oyuncusuydu, Flemington ve Melbourne Kupası’nı başlatan yönetim kurulundaydı, bu yüzden onu Carlow’a geri getirebilirsek, bu onu bir bakıma tam bir döngüye sokacaktır.”

Mullins, Flemington’a yabancı değil; Kutsal Emirleri ilk kez 2003’te göndererek Makybe Diva’nın arkasında 17. sırada bitirmişti.

Max Dynamite’ın 2015’te yarı uzunlukta ikinciliği ve iki yıl sonra üçüncülüğü elde etmesiyle çıtayı yükseltti, ancak öncesinde favori Vauban ve Ebor galibi Absurde’u bugüne kadarki en iyi şansları arasında sayıyor.

Dedi ki: “Vauban ve Absurde’den çok memnunuz, ikisi de Avustralya’da çok iyi iş çıkarıyor gibi görünüyorlar ve David (Casey, yardımcı antrenör) ikisinden de çok memnun.”

“Her iki at da oradaki her türlü zemini idare edebilir; muhtemelen daha yumuşak zemin bize pek çok Avustralyalı veya yabancı attan daha uygun olacaktır. Orada havanın pek çok günü 30 derece oluyor ama sürekli değişiyor. “Bence bu her iki atın da sorunu, ikisi de hızlı zeminde gidebiliyor.”

Üç kez Birinci Derece engellide kazanan Vauban, Ballyroan Stakes’te rahat bir Üçüncü Grup zaferi almadan önce Royal Ascot’ta Copper Horse Handikap’ta Absurde’dan yedi boy uzakta eve döndüğünde hemen heyecan yarattı.

Frankie Dettori York'taki Absurde'daki zaferini kutluyor
Resim:
Frankie Dettori York’taki Absurde’daki zaferini kutluyor

Saçmalık üzerine Dettori yok; Purton sürüşü devraldı

Absurd, Ebor’u kazanmak için Frankie Dettori’nin mükemmel performansından yararlandı, ancak İtalyan oyuncu geri dönmeyecek çünkü 7 Kasım Şampiyonlar Günü’nden itibaren hücumlarda kırbaçlama nedeniyle Absurd’un performansını artırabilecek 16 günlük bir men cezası almadan önce bunu yapamayacaktı. ağırlığı 8,5 pound’a kadar.

Absurd, Ascot’un açığını kendi sahasının en büyük umuduyla kapatmaya çalışırken, Hong Kong’un en iyi jokeyi ve eski müttefiki Zac Purton onun yerine yarışa girecek.

Mullins şunları söyledi: “Zac Purton saçmalıkların peşinde. Max Dynamite’ta üçüncüydü, bu yüzden Zac’i önceden tanıyorum ve o gün Max Dynamite’ı harika sürdü, bu yüzden müsait olduğunda gerçekten çok mutlu olduk. Ağırlığı kolaylıkla kaldırabiliyor – Saçma.” düşük bir ağırlığa sahip ve bu ağırlıkla en iyi jokeyleri çıkarmak çok zor.