Breeders’ Cup Turf: Aidan O’Brien’ın Derbi kahramanı Auguste Rodin önümüzdeki ay Santa Anita’ya gidiyor | Yarış Haberleri

Antrenör Aidan O’Brien, Auguste Rodin’in Breeders’ Cup Turf’un üst düzey edisyonuna doğru ilerlediğini bildirdi.

İki kez Derby ve Irish Champion Stakes galibi, Leopardstown’daki galibiyetinden bu yana ara verdi. O’Brien, Deep Impact tayının Cumartesi haftası Santa Anita’daki randevusu öncesinde moralinin iyi olduğunu bildirdi.

Bir buçuk millik yarışma aynı zamanda Juddmonte International kazananı Mostahdaf ve Champion Stakes kazananı King Of Steel’in de hedefi.

Resim:
Auguste Rodin’in Yetiştiriciler Kupası’nda yarışması bekleniyor

Yetiştiriciler Kupası konferans görüşmesinde O’Brien şunları söyledi: “Ondan çok memnunuz, her şey yolunda gitti. Bu yarışta uzun bir farkla öndeydi ve son günden beri her zaman çok iyi olacağını düşündüğümüz bir yarıştı.

“Açıkçası Leopardstown düz, sol elli bir pist ve tüm yıl boyunca gözümüzün üzerinde olduğunu düşünürsek bunun onu Yetiştiriciler Kupası’na iyi bir şekilde hazırlayacağını düşündük ve umduk. Umarım önümüzdeki günlerde her şey yolunda gider.”

Şampiyonlar Günü’nde Ascot’ta düzenlenen Queen Elizabeth II Stakes’te hayal kırıklığı yaratan bir bitişe rağmen, bu sezon birden fazla Grup Bir kazananı olan Paddington, hedefine doğru ilerliyor.

Paddington
Resim:
Paddington, Queen Elizabeth II Stakes’te hayal kırıklığı yarattı

O’Brien, “Paddington çok yoğun bir sezon geçirdi, yükselmeye devam etti ve aralarında pek bir kopukluk olmadı, ancak en iyi yarışların hepsinde iyi performans göstermeye devam etti” dedi.

“İrlanda Gine Adaları’ndan yola çıkıp gitti. Ascot’taki son günde biraz dinçti ve çok derin, ağır zeminde çok hızlı koştu ve Ryan (Moore) sadece onunla ilgileniyordu, yani bu, öne geçebileceğiniz yarışlardan biriydi.

“Yarıştan çok iyi çıkmış gibi görünüyor. Hızlıdır, sağlamdır, aynı zamanda sağlamdır ve taktikseldir, bu yüzden onu sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Ballydoyle lideri Kaliforniya’da Juvenil Çim Sprint’inde Cherry Blossom ve Pearls And Rubies, Content (Juvenile Fillies Turf), Johannes Brahms (Juvenil/Juvenil Çim), Mountain Bear (Juvenil Çim) ve River Tiber (Juvenil) ile iyi bir şekilde temsil edilecek. Turf), Unquestionable (Juvenil Turf), Warm Heart (Filly & Mare Turf), Bolshoi Ballet (Çim), Broome (Çim) ve Ezop’s Fables (Çim Sprint) hepsi aday gösterildi.

Opera sanatçısı Breeders’ Cup’ı kaçırdı

Ancak seyahate çıkmayacak olan kişi, Prix Marcel Boussac ödüllü 1000 Gineli şık opera sanatçısı.

O’Brien, “Opera Singer burada oldukça yoğun bir sezon geçirdi” diye açıkladı.

“Son işinden sonra çok iyi çalıştı ama sonrasında biraz sessiz kaldı. Sezon ondan seyahat etmesini istemeyecek kadar uzundu.