Karriss Artingstall, 2024’ün dünya şampiyonluğu için gerçekçi olduğuna inanıyor | “Doğru yoldayım” | Boks Haberleri

Karriss Artingstall, 2024’te dünya şampiyonluğu için mücadele etmeye hazır olacağına inanıyor.

Macclesfield dövüşçünün son dövüşünde Artingstall, Vanessa Bradford’u iki turda emekli olmaya zorlayarak eski bir dünya şampiyonluğu yarışmacısını durdurdu.

“Hala üzerinde çalışmam gereken şeyler var ama işi bu şekilde yapabildiğim için mutluyum. Bazı üst düzey kızlarla birlikte olmuş. [is] eski bir dünya şampiyonası yarışmacısıydı,” dedi Artingstall Gökyüzü sporları.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Karriss Artingstall, Vanessa Bradford’a karşı ikinci tur galibiyetini değerlendiriyor

“Bazı iyi kızlarla birlikteydi [like Mikaela Mayer and Alycia Baumgardner] ve o da hepsiyle birlikte mesafe kat etti ve kendisi hakkında güzel bir açıklama yaptı. İki turdan sonra pes etmesi açıkça tatmin ediciydi.

Artingstall ayrıca bu sonucu iki tek yumrukla yere sererek güvence altına aldı ve üstünlüğünü ileri sürdü.

Artingstall’ın ulaşabileceği seviyeyi gösteriyor. “2024’ün dünya şampiyonluğu şansı açısından gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Şimdi bir çeşit şampiyonluk mücadelesine girmem gerekiyor. Parlak bir kemer istiyorum. Daha iyi rekabetle rekabet etmek isterim” dedi.

“Orada parçası olmak istediğim pek çok kavga var.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Karriss Artingstall, Jade Taylor’ı kendinden emin bir şekilde yener ve profesyonel olarak şu anda 4-0’dır.

Olimpiyat bronz madalyalı sporcu, amatörlerde Skye Nicolson ve Raven Chapman’ı yendi ancak profesyonellerde boksörlerden herhangi biriyle veya her ikisiyle de boks yapmak istediğini açıkça belirtti.

Chapman, tüm Britanya’yı kapsayan heyecan verici bir düello olurdu. “Sana tam olarak nasıl olduğunu söyleyemem [amateur] Dövüş gitti. Açıkçası onları geride bıraktım ve kazandım. Tek hatırladığım bu,” dedi Artingstall.

“Hep birlikte kazandım. ABA yarı finalindeydi. Büyük Britanya’da da çok savaştık. O beni tanıyor, ben de onu tanıyorum.”

“O açıkça gelişti, ben de geliştim, değiştik ve profesyonel stile uyum sağladık.”

BEN SHALOM BOXXER DÖVÜŞ GECESİ.21/10/2023 YORK HALL, BETHNAL GREEN.IMAGE LAWRENCE LUSTIG/BOXXER.(GÖRÜNTÜLER YALNIZCA HABERİNDE KULLANILMAK İÇİN ÜCRETSİZDİR).TÜY AĞIRLIK YARIŞMASI.KARRISS ARTINGSTALL VS VANESSA BRADFORD
Resim:
Artingstall zeminleri Bradford (Fotoğraflar: Lawrence Lustig/BOXXER)

Artingstall şunları ekledi: “Eğer herhangi bir nedenle bu mücadele gerçekleşemezse, o zaman Nina Meinke’niz olur.” [a former world title challenger]. Avrupa şampiyonluğu için verilen bu mücadelenin harika olacağını düşünüyorum. Benden daha fazla tecrübesi var, ismi güzel ve CV’mde de yer alması harika olur diye düşünüyorum.

“Kimseyle dövüşemem ve dünya şampiyonluğuna hazır olmayı bekleyemem. Bana Raven Chapman, Nina Meinke ve muhtemelen Tiara Brown gibi kişilere karşı sorular sorulması gerekiyor.”

“Bunlar yenmek için rekabet etmem gereken isimler. Bu bana doğru yolda olduğumu gösteriyor. Kapıyı çalıp dünya şampiyonluğunu kazanmak için doğru yoldayım.”