Ben Whittaker, Sky Sports’ta canlı olarak Chris Billam-Smith ile Mateusz Masternak arasındaki 10 Aralık maçı için rakibini belirliyor | Boks Haberleri

Ben Whittaker, 10 Aralık Pazar günü Chris Billam-Smith ve Mateusz Masternak arasındaki dünya şampiyonluğu yarışmasının alt kartında bir sonraki dövüşü için rakibini belirledi. Gökyüzü sporları.

Tokyo Olimpiyatları’nda hafif ağır sıklet kategorisinde gümüş madalya kazandığında yıldız olan Whittaker, geçen yıl Whittaker’ın ışıltılı profesyonel çıkışını yaptığı Bournemouth Uluslararası Merkezi’nde Stiven Leonetti Dredhaj ile boks yapacak.

Whittaker, üçünü uzaktan kazandığı dört profesyonel dövüşte yenilmedi. İtalya’da yaşayan Arnavut Leonetti Dredhaj ile 11-2-1 (3)’lük rekora sahip bir rakiple karşılaşacak.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Adam Azim, Ben Whittaker, Viddal Riley ve Caroline Dubois The Gloves Are Off: The Takeover’da sıradaki rakiplerini belirliyor.

Ciddi bir sakatlığın ardından iyileşen Wolverhampton dövüşçüsü için bu, aksiyona dönüş anlamına geliyor. Bu mücadeleyi aktif bir 2024 yılına hazırlanmak için kullanacak.

“Tekrar orada olmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ne getirdiğimi zaten biliyorsun. Bu yüzden yılı başka bir cerrahi başarı ile kapatacağım için 10 Aralık’ta takip etmeyi unutmayın” dedi Whittaker.

Organizatör Ben Shalom şunları söyledi: “10 Aralık’ta hayranlar, Ben için 2024’te anıtsal bir yıla dönüşmeden önce, boks dünyasının en büyük yeteneklerinden birini canlı olarak görme şansına sahip olacaklar.”

“O kadar heyecan verici bir yetenek ki, bence taraftarlar ellerinden gelse onu her karta koyarlardı. Onu yoğun bir yıl geçirdik ama temmuzdaki mücadelesinden sonra bazı ufak sakatlıklar yaşadı. Onun o olduğunu söylemekten mutluyum, “Artık tamamen formdayım ve sabırsızlanıyorum.”

Southampton hafif ağır siklet Lewis Edmondson da Bournemouth’un kadrosunda yer alacak.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Öne çıkan özellikler arasında Ben Whittaker’ın Vladimir Belujsky’yi geçmesi ve onu son turda durdurması yer alıyor

10 Aralık’ta Dmytro Fedas’a karşı yenilmezlik rekorunu genişletmek istiyor.

“Aziz” yedinci profesyonel zaferini, Billam-Smith’in Mayıs ayında Lawrence Okolie ile yaptığı dünya şampiyonası karşılaşmasında eski Whittaker rakibi Petar Nosic’i teknik kararla yenerek elde etti.

McKinson’ın daha önce Bournemouth’a yaptığı ziyaretlerden etkilendikten sonra, 25-1 (4), Alt karttaki yerini almak için Portsmouth’tan kısa bir yolculuk yapacak.

29 yaşındaki solak oyuncu, Vitality Stadyumu’ndaki son maçında Lebin Morales’i durdurdu ve benzer bir galibiyetin 2024’te şampiyonluk mücadelesine giden yolu açacağını umuyor.

Aday Fran Hennessy’nin yanı sıra Olimpiyat şampiyonu Lauren Price da eski Avrupa şampiyonu Silvia Bortot’a karşı yarışacak ve yerel kahraman Lee Cutler, İngiltere süper ağır sıklet şampiyonluğu için Kingsley Egbunike’ye karşı mücadele edecek.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ben Whittaker ringe dönüşünde kusursuzdu ve Jordan Grant’i üç rauntta mağlup etti

Ana etkinlikte Chris Billam-Smith, tehlikeli rakibi Mateusz Masternak’a karşı WBO yarı siklet dünya şampiyonluğunun ilk savunmasını yapıyor.

BOXXER’in CEO’su ve kurucusu Shalom şunları söyledi: “Bournemouth Uluslararası Merkezi, 10 Aralık’ta yılı güney kıyısındaki bir başka muhteşem kapalı gişe gösterisiyle bitirirken sallanacak.”

“Olimpiyat madalyalı sporcularımız, yerel yıldızlarımız ve İngiliz boksunun en ateşli genç yeteneklerinden bazıları iş başında. Bu gerçek bir Noel çılgınlığı ve kaçırmak istemeyeceğiniz bir gösteri.

10 Aralık Pazar günü Billam-Smith – Masternak maçını canlı izleyin Gökyüzü sporları.