İngiltere teknik direktörü Simon Middleton, mevcut sistemin ‘haksız’ olduğunu söyleyerek kadın rugby’de atışların değiş tokuş edilmesini istiyor Rugby Birliği Haberleri

Kadın ragbisinde kale vuruşu kuralları değişmeli mi? İngiltere baş antrenörü Simon Middleton, mevcut sistemin “adaletsiz” olduğunu söylüyor ve oyuncuların direklere yakın dönüşümleri alma fırsatına sahip olmasını istiyor; İngiltere, 2023 Six Nations’da attığı 22 denemeden sekizini dönüştürdü

Son güncelleme: 04/12/23 18:35

Holly Aitchison, Six Nations’da İngiltere’nin İtalya’ya karşı son galibiyetinde oynadı

İngiltere baş antrenörü Simon Middleton, mevcut düzenlemelerin kadın oyuncular için “adaletsiz” olduğunu söyleyerek, kadın rugby birliğinde gol atma kurallarının değiştirilmesi gerektiğine inanıyor.

İngiltere, Women’s Six Nations’ın ilk iki turunda İrlanda ve İtalya’ya karşı kazandığı 22 denemenin sekizini dönüştürdü.

Oyuncuların, gol atan oyuncunun topu yere indirdiği yere göre dönüş yapması gerekiyor, ancak Middleton, kadınların oyununda direğe daha yakın vuruş yapma seçeneğiyle bunun değişmesi gerektiğine inanıyor.

Çarşamba günü Middleton, “Bu konuda bir fikrim var. Bence puanlama için parametreleri değiştirmeliyiz.

Emma Sing, İngiltere'nin Cumartesi günü Galler'e karşı oynayacağı maçta bek pozisyonunda başlayacak ve kaleci olarak görevi devralacak.

Emma Sing, İngiltere’nin Cumartesi günü Galler’e karşı oynayacağı maçta bek pozisyonunda başlayacak ve kaleci olarak görevi devralacak.

“Eğer bir deneme puanlanırsa [within five metres of the touchline]seçenek orada olmalı, belki 15 yarda çizgisine ulaşmıyor, belki taç çizgisinden 10 yarda uzakta.

“Birine kenardan şut atma veya 10 yarda atma yeteneği verirseniz, kadınlar maçındaki çoğu vurucunun bunu kabul edeceğini tahmin ediyorum.

“Bunun oyunu etkileyebileceğini ve olumlu yönde değiştirebileceğini düşünüyorum. Bence bu, kadın şutlar için biraz adaletsiz bir oyun çünkü kaleye yapılan şutların çoğu güce bağlı.

“Açıkçası zamanlama ve teknik, ancak Holly (Aitchison) geçen hafta topa çok güzel vurdu. [against Italy] ve barın yaklaşık beş altına düştü.

“İyi beceri ve sıkı eğitim için ödüllendirilmek istiyorlar ve erkek ve kadın sporcular arasında doğal bir tutarsızlık olduğunu bildiğimiz şeyle birlikte gelen fiziksel sınırlamalar nedeniyle ödüllendirildiklerini düşünmüyorum.”

İngiltere baş antrenörü Simon Middleton, Gloucester-Hartpury oyuncusuyla Cumartesi günü Galler'e karşı ilk uluslararası başlangıcında Sing'in güçlü yönleri hakkında konuşuyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere baş antrenörü Simon Middleton, Gloucester-Hartpury oyuncusuyla Cumartesi günü Galler’e karşı ilk uluslararası başlangıcında Sing’in güçlü yönleri hakkında konuşuyor

İngiltere baş antrenörü Simon Middleton, Gloucester-Hartpury oyuncusuyla Cumartesi günü Galler’e karşı ilk uluslararası başlangıcında Sing’in güçlü yönleri hakkında konuşuyor

İngiltere kaptanı Marlie Packer şunları ekledi: “Bu değiştirilebilecek bir şey, ancak denemeleri direklere yaklaştırabiliriz. Bu duruma yardımcı olabilir.

“Kızlar için zor. Antrenmanlarda tekmelerini çalıştıklarını görüyorum, bu çok çalıştıkları bir beceri. Maalesef biraz kısalar. Direklere yaklaşırsak bu olmayacak. bir sorun, ama eğer.” Değiştirmek yardımcı olacaktır.

“Her şeyin bir gecede değişeceğini düşünmüyorum ama oyun gelişiyor, insanlar puanların atıldığını görmek istiyor, bu yüzden gelecekte bakılacak bir şey olabilir.”

İngiltere, Cumartesi günü tıka basa dolu Cardiff Arms Park’ta Galler ile karşılaşıyor ve her iki taraf da bu yılki Six Nations’da ilk iki maçını kazandı.