Leicester, Craig Shakespeare ve John Terry ile teknik direktörlüğü devralmak için Dean Smith ile anlaşmaya vardı | futbol haberleri

Leicester City, Dean Smith ile sezon sonuna kadar koçluk kadrosunu devralmak için bir anlaşma imzaladı – koçluk ekibinin bir parçası olarak Craig Shakespeare ve John Terry ile.

Üçü de, şu anda Premier Lig’de 19. sırada ve güvenlikten iki puan uzakta olan Leicester’ın seçeneklerini yeniden değerlendireceği mevcut sezonun sonuna kadar kısa vadeli bir anlaşma üzerinde anlaştı. Kısa süre içinde sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Shakespeare, Leicester 2016’da Premier Lig şampiyonluğunu kazandığında Claudio Ranieri yönetimindeki koçluk ekibinin bir parçasıydı ve bir yıl sonra İtalyan görevden alındığında teknik direktörlüğü devraldı.

Aston Villa’yı 2019’da Premier Lig’e taşıyan Smith, Boxing Day’de Luton’a Şampiyonluk yenilgisi verdikten sonra Aralık ayında Norwich patronu olarak görevden alındı.

Resim:
Jesse Marsch iş için başvurmuştu

Jesse Marsch, bu ayın başlarında Brendan Rodgers’ın ayrılmasının ardından Leicester ile potansiyel bir anlaşma üzerinde ileri görüşmelerde bulunuyordu.

Amerikalı, Smith ile devam etmeye karar vermeden önce Leicester’ın King Power Stadyumu boşluğu hakkında konuştuğu birkaç adaydan biriydi.

Rodgers’ın kovulmasından bu yana iki Premier Lig yenilgisi, dikkatleri odakta tuttu ve Leicester’ın şimdi önceliği, sezonun sonuna kadar kısa sürede görevi devralabilecek ve küme düşmekten kaçınabilecek biriyle sözleşme imzalamak.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rob Dorsett, Leicester City’nin Brendan Rodgers ile yollarını ayırma kararını açıklıyor ve kulüp için bir sonraki kişinin kim olabileceğini tartışıyor

Rodgers, dört yıl boyunca görevdeydi ve Leicester’ın tarihinde ilk kez 2021 FA Cup’ı kazanmasına yardımcı olurken, daha önce tarafı arka arkaya beşinci sıraya taşıdı.

Ancak Rodgers, yedi maçta altı mağlubiyet ve berabere kaldıktan sonra Foxes’tan küme düşme bölgesinde ayrıldı.

15 Nisan Cumartesi, 17:00

Başlama 17:30


Leicester evinde Bournemouth’a yenildi – küme düşme sorunu yaşayan başka bir taraf – 15 Nisan’da şampiyonlar Manchester City deplasmanında oynayacakları bir sonraki maçla Cumartesi günü canlı yayına devam edin Gökyüzü sporları.

Leicester’ın kalan maçları

15 Nisan: erkek şehir (A) – Premier League, başlama saati 17.30, canlı devam Gökyüzü sporları

22 Nisan: kurtlar (H) – Premier League, başlama vuruşu 15:00

25 Nisan: Leeds (H) – Premier League, başlama vuruşu 20:00

1 Mayıs: Everton (H) – Premier League, başlama saati 20:00, canlı devam Gökyüzü sporları

8 Mayıs: Fulham (A) – Premier Lig, başlama vuruşu 15:00

13 Mayıs: Liverpool (H) – Premier League, başlama vuruşu 15:00

20 Mayıs: Newcastle (A) – Premier Lig, başlama vuruşu 15:00

28 Mayıs: West Ham (H) – Premier Lig, başlama vuruşu 16:30