IGT yeni atamalarla liderliğini tazeliyor

Uluslararası oyun teknolojisiA Dünya pazar lideri oyun içeriği sunumunda yönetim kurulu ve liderlik ekibinin yeni üyelerini tanıttı.

Birinci, Marco Drago icracı olmayan direktörlük görevinden ayrılmaya karar verdi. Görev süresinin resmi olarak sona ermesine kadar şirkette kalacak ve 2015 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısından sonra ayrılacak. 14 Mayıs.

Marco Drago, şirketin kurulduğu 2015 yılından bu yana IGT yönetim kurulunda NED olarak görev yapıyor. Ayrıca bir dizi başka etkili şirkette de çalışmıştır ve 55 yılı aşkın mesleki deneyime sahiptir.

Bu arada Marco'nun Drago'nun oğlu var. Enrico Drago, IGT yönetim kuruluna NED olarak katılacak. CEO'luk görevinden istifa edecek IGT'nin PlayDigital bölümü.

Enrico Drago, başlangıçta üç yıl boyunca şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Eylül 2021'de IGT PlayDigital'in CEO'su oldu. IGT, yaklaşık 25 yıllık mesleki deneyime sahip olduğunu ekledi.

PlayDigital'den bahsetmişken: Marka da katılacak Gil Rotem, bölümün yeni başkanı olarak görev yapmak üzere iGaming başkanlığından istifa edecek. Bu pozisyonda Rotem doğrudan IGT'nin CEO'suna rapor vermektedir. Vince Sadusky.

Rotem, 2021'de IGT'ye katıldı ve başlangıçta PlayDigital için iGaming'in Başkanı olarak görev yaptı. Bu pozisyonda, bölümün iSoftBet'i satın almasına ve oyun portföyünü ve etkileşim araçları paketini genişletmesine yardımcı oldu. Arkasında 20 yılı aşkın tecrübesi ve bet365'te 15 yılı aşkın tecrübesiyle Rotem, IGT PlayDigital işini yönetmeye çok uygun.

Yukarıdaki değişiklikler 1 Nisan'da yürürlüğe girecektir.

IGT yeni bir büyüme ve dönüşüm dönemine giriyor

Marco SalaIGT CEO'su konu hakkında yorum yaparak Marco Drago'ya yıllar süren hizmet ve bağlılığından dolayı teşekkür etti. Ayrıca Enrico Drago'yu da aramıza kabul etti ve terfisinin şirketin “yeni bir büyüme ve dönüşüm dönemi” vizyonunu destekleyecek “doğal bir evrim” olduğunu söyledi.

Enrico'nun değer yaratma zihniyeti ve küresel büyüme fırsatlarına ilişkin anlayışı, Yönetim Kurulunu güçlendirecek ve IGT'nin stratejik öncelikleriyle uyumlu hale gelecektir.

Marco Sala, IGT'nin CEO'su

Marco Drago, IGT'nin yıllar içinde ne kadar büyüdüğünü görmekten memnuniyet duyduğunu ekledi. Meslektaşlarına birlikte vakit ayırdıkları için teşekkür etti ve şirketin gelecekte daha da büyüyeceğinden emin olduğunu söyledi.

Enrico Drago da konuya ilişkin yorum yaparak IGT PlayDigital ekibine profesyonelliklerinden dolayı teşekkür etti. IGT'ye yeni bir rolde katılmayı ve şirketin vizyonunu ve stratejisini daha da desteklemeyi sabırsızlıkla beklediğini söyledi.