Hindistan vs İngiltere: Jack Leach, turistlerin ona darbe indirmesi nedeniyle dizinden sakatlandığı için son üç testte yer alamadı | Kriket Haberleri

İngiltere, önde gelen spinner Jack Leach'in sol dizindeki sakatlık nedeniyle Hindistan turunun son üç Testinden elenmesiyle büyük bir gerileme yaşadı.

Leach, İngiltere'nin Haydarabad'daki ilk Test galibiyeti sırasında, Hindistan Visakhapatnam'da seriyi eşitlerken ikinci Teste çıkmadan önce sakatlandı.

36 Testte oynayan 32 yaşındaki oyuncu, genç Rehan Ahmed, ilk kez sahneye çıkan Tom Hartley ve Shoaib Bashir ile yarı zamanlı bowling oynayan Joe Root'tan oluşan İngiltere spin atağının açık ara en deneyimli üyesiydi.

Üçüncü Testin Perşembe günü Rajkot'ta başlaması ve serinin 1-1 berabere bitmesiyle İngiltere, Leach'in yerine bir isim vermeyeceğini doğruladı.

ECB'nin Pazar günü yaptığı açıklamada, “İngiltere ve Somerset'li spinner Jack Leach, sol dizindeki sakatlık nedeniyle İngiltere'nin Hindistan'daki erkekler testi turunun geri kalanına dahil edilmedi” denildi.

“Leach, İngiltere'nin Haydarabad'daki ilk Test galibiyeti sırasında sakatlandı ve sonuç olarak Vizag'daki ikinci Testi kaçırdı.”

“Önümüzdeki 24 saat içinde, İngiltere takımının Perşembe günü başlayacak Rajkot'taki üçüncü testin önünde olduğu Abu Dabi'den eve uçacak.”

“Leach, rehabilitasyonuyla ilgili olarak İngiltere ve Somerset sağlık ekipleriyle yakın işbirliği içinde çalışacak.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Nasser Hussain, Virat Kohli'nin kişisel hayatına öncelik verme kararını övdü ve Hindistan'ın yanında olmayışını bir darbe olarak nitelendirdi

Leach, İngiltere'deki ilk maçına çıktığı 2018'den bu yana yaralanmalar ve sağlık sorunlarıyla boğuşuyor; Hindistan'daki seri açılışı, geçen yıl Haziran ayında sırtında bir stres kırığı yaşadığından bu yana ilk Test görünümü oldu.

Hindistan, kişisel nedenlerden dolayı kilit vurucu Virat Kohli'den yoksun kalacak olsa da, İngiltere'nin büyük ölçüde spinlere güveneceği bir seride Leach'in yokluğu, Ben Stokes'un takımı için işleri çok daha zorlaştırıyor.

Dördüncü Test, serinin finali 7 Mart'ta Dharamsala'da başlamadan önce 23 Şubat'ta Ranchi'de yapılacak.

Hindistan'da İngiltere Test serisi 2024

Hindistan ve İngiltere arasında Rajkot'ta yapılan üçüncü Testin tam metin yorumlarını perşembe gününden itibaren skysports.com ve Sky Sports uygulamasından canlı olarak takip edin (ilk top sabah 4'te).

Sky Sports'u WhatsApp'tan edinin

Gökyüzü Sporları WhatsApp kanalı

Artık özel WhatsApp kanalımız aracılığıyla en son spor haberleri, analizler, ayrıntılı özellikler ve videolar hakkında haber ve uyarılar alabilirsiniz. Daha fazlasını burada öğrenin…