Ferrari F1 aracı lansmanı: 2024'ün en yeni rakibi SF-24'ün tanıtıldığı ücretsiz canlı yayını izleyin | F1 haberleri

Gelecek yıl Lewis Hamilton'la anlaşarak spor dünyasını şaşkına çeviren Ferrari'de, bu yılki Formula 1 sezonu için yeni arabasını tanıtma sırası geldi.

Scuderia'nın en yeni rakibinin lansmanı her zaman sezon öncesi hazırlıkların önemli bir anıdır ve 2024 araçları SF-24 sabah 11'den itibaren tanıtılacak.

Aşağıdaki lansmanı izleyin:

Hamilton'ın gişe rekorları kıran ilk çıkışından on iki ay önce, bir kez daha Charles Leclerc ve Carlos Sainz, yedi kez şampiyon olan pilotun yerini alacak ve Ferrari geçen sezona cesaret verici bir son katmaya ve Red Bull ile aradaki farkı önemli ölçüde kapatmaya çalışırken İtalya'nın umutlarını doğru yolda tutacak. 2024'te.

Takımın 16 yıl sonra ilk dünya şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı olan araba olabilir mi? Yukarıdaki canlı yayında ilk bilgileri edinebilirsiniz…

F1 sezon öncesi testleri ne zaman yapılacak?

Sezon öncesi testler Bahreyn Uluslararası Pisti'nde 21 Şubat Çarşamba gününden 23 Şubat Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek. Takımların yeni sezona hazırlanmak için yalnızca üç günü var.

İlk F1 yarışı ne zaman yapılacak?

Sadece bir hafta sonra, 2024 sezonunun açılış yarışı 29 Şubat'tan 2 Mart'a kadar Bahreyn Grand Prix'siyle başlıyor.

Müslümanların kutsal dönemi olan Ramazan nedeniyle Bahreyn Grand Prix'si ve yedi gün sonra Suudi Arabistan Grand Prix'si Cumartesi günü yapılacak.

Bu, birinci ve ikinci antrenman seanslarının Perşembe günleri, son antrenman seansının ve eleme seanslarının ise Cuma günleri yapılacağı anlamına geliyor.

2024'te 24 yarış! 29 Şubat'tan 2 Mart'a kadar Bahreyn Grand Prix'sinden başlayarak gelecek sezonun her turunu Sky Sports F1'de canlı izleyin. ŞİMDİ Spor Ayı üyeliğiyle her F1 yarışını ve daha fazlasını izleyin