Bayanlar Avrupa Turu: Galler’den Chloe Williams, Mallorca Açık’ın son turunda Alexandra Forsterling’in kazanmasıyla bocalıyor | Golf Haberleri

Alman Alexandra Forsterling, Mallorca Bayanlar Golf Açık’ı Trichat Cheenglab’ı beş vuruşla mağlup etti; Galli kadın Chloe Williams final turunda bir öndeyken Cumartesi günü altıncı sırada yer aldı; Bayanlar Avrupa Turu sezonu önümüzdeki hafta Endülüs Açık de Espana ile sona eriyor

Son güncelleme: 18.11.23 16:34

Alexandra Forsterling, Eylül ayında kazandığı İsviçre Açık şampiyonluğuna Mallorca Bayanlar Golf Açık unvanını da ekledi

Galler’den Chloe Williams, Mallorca Golf Açık’ın son gününde Alman Alexandra Forsterling’in üç ay içinde ikinci Bayanlar Avrupa Turu şampiyonluğunu elde etmesiyle rahatladı.

Kariyerindeki ilk zaferini arayan Williams, İspanya’daki final turunda bir farkla öne geçti, ancak 76’nın üzerinde 4’lük bir skorla beşinci ve Forsterling’in sekiz gerisinde altıncı olarak berabere kaldı.

28 yaşındaki oyuncu, hayal kırıklığı yaratan bir öğleden sonra iki hata daha yapmadan önce ön dokuzunda iki çift bogey ve bir bogey kaydetti.

Canlı Bayanlar Avrupa Turu Golf

23 Kasım 2023, 15:00

Yaşamaya devam et

Forsterling 67 yaş altı kusursuz bir şut attı, dokuzunda iki birdie ve üç kazanan vardı ve Race to Costa del Sol lideri Trichat Cheenglab’ın beş atış önünde 13 aşağıda bitirdi.

Forsterling, Eylül ayında İsviçre Açık’ta ilk Bayanlar Avrupa Turu şampiyonluğunu elde etti ve bu ikinci başarısıyla final etkinliği öncesinde Costa del Sol Yarışı’nda beşinciliğini elde etti.

Bayanlar Avrupa Turu önümüzdeki hafta Perşembe gününden itibaren Sky Sports Golf’te canlı olarak Endülüs Açık de Espana’da sona erecek.

Bayanlar Avrupa Turu’nun bir numaralı oyuncusunu belirlemek için sezon boyu süren bir yarışma olan Costa del Sol Yarışı belirlenecek ve en iyi 70 oyuncu gelecek yıl için oynama haklarını elinde tutacak.

2023 Bayanlar Avrupa Turu’nun son etkinliği olan Andalucia Open de Espana’yı Perşembe günü saat 15:00’ten itibaren Sky Sports Golf’te canlı olarak takip edin.

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda’daki 1.700 golf sahasından birinde tur rezervasyonu yapın