ATP Finalleri: Novak Djokovic Hubert Hurkacz’ı yendi ancak ilerleme garanti edilmiyor | Tenis Haberleri

Novak Djokovic, ATP Finalleri’ndeki son round-robin maçında Hubert Hurkacz’ı mağlup etti ancak son dörtlüye kalıp kalamayacağını bekleyip görmek zorunda kalacak.

Savunan şampiyon, Salı günkü mağlubiyetin ardından Jannik Sinner’a geri döndü ve sakatlanan Stefanos Tsitsipas’ın yerine gelen Hurkacz’ı 7-6 (1), 4-6, 6-1’lik setlerle mağlup etti.

Djokovic’in artık Sinner’ın Holger Rune’u yenerek yılın en iyi sekiz oyuncusunun yer aldığı sezon sonu turnuvasında yarı finale çıkmasını umması gerekiyor.

Djokovic, “Çocuklarım bu gece geliyor, bu yüzden izleyeceğimi sanmıyorum” dedi. “İşimi yaptım ve bu akşamı ailemle geçireceğim. O zaman yarın kalifiye olup olmadığımı düşünebilirim.”

Djokovic, Hurkacz’ın büyük servisine cevap veremeyince başlangıçta hayal kırıklığına uğramış görünüyordu, ancak daha sonra Polonyalı rakibi birkaç hata yaptı ve Djokovic arka arkaya 10 sayı kazanarak eşitlik bozmada büyük bir öne geçti.

Djokovic çift hata yaparak Hurkacz’a ara verdi ve ikinci turda 3-2 öne geçti. Birkaç oyun sonra Hurkacz aslarla iki kırılma puanı kurtardı ve seti kapatmaya devam etti.

Hurkacz rutin olarak saatte 140 mil (225 km/saat) hızla hizmet verdi ve Djokovic’in altı asına karşı 24 ace vurdu. Ancak üçüncü çeyreğin ortasında Djokovic kontrolü ele almak için elinden geleni yaptı ve Hurkacz’a karşı kariyerinde 7-0’lık skor elde etti.

Djokovic, “Dünyanın en iyi servislerinden birine sahip” dedi. “Hele 300 metreye yakın yükseklikte buraya geri dönmek çok ama çok zor. İlk servisini kaçırdığında fırsatları bekliyordum; bu benim tek şansımdı.”

Sinner ve Djokovic’in ikişer galibiyeti var, Rune’un bir galibiyeti var, Hurkacz ve Tsitsipas’ın ise hiç galibiyeti yok.

Daniil Medvedev zaten iki galibiyetle diğer grupta ilerleme kaydetti. Carlos Alcaraz ve Alexander Zverev’in birer galibiyeti var, Andrey Rublev ise galibiyeti yok.