Avustralya federal mahkemesi yasadışı kumar operatörünü para cezasına çarptırdı

bu Avustralya Federal Mahkemesi yasa dışı çevrimiçi kumar hizmetleri sunduğuna inanılan bir şirkete bunu yapması için talimat verdi AU $ 5 milyon para cezası ödemek (3,4 milyon dolar). Uygulama eylemi Pazartesi günü duyuruldu ve çevrimiçi oyun operatörünün iki müşterisinden gelen şikayetleri takip etti. Federal Adalet Divanı’nın kararı, ülkenin iletişim ve medya düzenleyicisinin kararını da takip ediyor Avustralya İletişim ve Medya Kurumu (ACMA), Rhys Edward Jones, Diverse Link Pty Ltd ve Brenton Lee Buttigieg aleyhine hukuk davası açtı. Avustralya Associated Press ortaya çıkarır.

Şirket, çevrimiçi kumar düzenlemelerini ihlal etmekle suçlanıyor Etkileşimli Kumar Yasası 2001. Dava, Diverse Link’in bir yıldan biraz uzun bir süre lisanssız çevrimiçi kumar hizmetleri sunarak mevcut düzenleyici çerçeveyi ihlal ettiğini iddia etti. Yeniden Çekiliş Pokeri hakkında. Davada, iddia edilen ihlallerin 15 Mart 2021 ile 13 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında işlendiği belirtildi.

Yasal şikayete göre, düzenlenmemiş kumar sitesi, bitcoin veya banka havalesi yoluyla satın alınabilecek 1 Avustralya doları değerinde fiş satmayı teklif etti. Federal Yargıç David Thomas yasa dışı faaliyet olduğunu belirtti. yaklaşık 4,2 milyon AU$ ile ilgili (2,8 milyon dolar) mevduatta. Yine de bu sayının Bitcoinler aracılığıyla yapılan depozitolar dahil edilmedi.

caydırıcı olarak iyi

Redraw Poker’de binlerce dolar kaybeden iki oyuncu, çevrimiçi kumar operatörünün faaliyetlerinden şikayetçi oldu. AMCA’ya. Yargıç Thomas, bu iddiada bulunan oyunculardan birinin şikayetini aktardı. Web sitesinde herhangi bir sorumlu oyun özelliği yoktu. Kurban ayrıca Redraw Poker’in insanların bunu yapmasını sağladığını iddia etti. birkaç tane oluştur hesaplar farklı isimler altında ve kendini dışlama taleplerini yerine getirmedi.

Süreç kontrolsüzdü ve sorunlu oyunculara yardım etmenin hiçbir yolu yoktu.

dedi federal yargıç David Thomas

Buna ek olarak Yargıç Thomas, sitede kumar sorunlarını çözmek için herhangi bir koruma veya denetim bulunmadığını tespit etti. “Bu büyüklükte bir ceza, elimdeki kanıtlara göre iş yapmanın maliyetinden daha fazlasıdır.” genel caydırıcılık amacına etki edecekAncak, 5 milyon Avustralya Doları (3,4 milyon ABD Doları) para cezasının geri alınıp alınmayacağı belirsizliğini koruyor.

En son ACMA, internet servis sağlayıcılarından (ISP’ler) erişimi engellemelerini istedi. 12 Yasadışı Kumar Web Sitesi. istek mevcut onun onayına uygun olarak ve müşterilerin çevrimiçi güvenliğini sağlamak için engellenen yasa dışı çevrimiçi kumar operatörlerinin listesini genişletmeye devam ediyor.