Alp otomobil lansmanı: Esteban Ocon ve Pierre Gasly'nin 2024 Formula 1 aracını tanıtırken ücretsiz yayını izleyin | F1 haberleri

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ücretsiz yayın: Alpine 2024 için arabasını tanıtıyor!

Alpine, 2024 için Formula 1'e rakip olacak aracını piyasaya süren dördüncü takım oldu: A524, Çarşamba günü Enstone fabrikasında tanıtılacak.

Alpine, 2023'te orta sahanın zirvesinde yer aldı ancak geçen yılın sıralamasını altıncı sırada tamamlayarak ilk beş takımın oldukça gerisinde kaldı.

Esteban Ocon ve Pierre Gasly ikinci sezonu takım arkadaşı olarak geçirecek ancak her iki pilotun da yıl sonunda sözleşmesi sona erecek.

Sürücüler yeni 2024 F1 otomobillerini Alpine Motorsports'un lansman etkinliğinde tanıtacak ve aynı zamanda Dünya Dayanıklılık Şampiyonası hiper otomobillerinin de tanıtımını yapacaklar.

F1 sezon öncesi testleri ne zaman yapılacak?

Sezon öncesi testler Bahreyn Uluslararası Pisti'nde 21 Şubat Çarşamba gününden 23 Şubat Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek. Takımların yeni sezona hazırlanmak için yalnızca üç günü var.

İlk F1 yarışı ne zaman yapılacak?

Sadece bir hafta sonra, 2024 sezonunun açılış yarışı 29 Şubat'tan 2 Mart'a kadar Bahreyn Grand Prix'siyle başlıyor.

Müslümanların kutsal dönemi olan Ramazan nedeniyle Bahreyn Grand Prix'si ve yedi gün sonra Suudi Arabistan Grand Prix'si Cumartesi günü yapılacak.

Bu, birinci ve ikinci antrenman seanslarının Perşembe günleri, son antrenman seansının ve eleme seanslarının ise Cuma günleri yapılacağı anlamına geliyor.

2024'te 24 yarış! 29 Şubat'tan 2 Mart'a kadar Bahreyn Grand Prix'sinden başlayarak gelecek sezonun her turunu Sky Sports F1'de canlı izleyin. ŞİMDİ Spor Ayı üyeliğiyle her F1 yarışını ve daha fazlasını izleyin

Sky Sports'u WhatsApp'tan edinin!

Gökyüzü Sporları WhatsApp kanalı
Resim:
Gökyüzü Sporları WhatsApp kanalı

Artık özel WhatsApp kanalımızdan en son spor haberleri, analizler, ayrıntılı özellikler ve videolar hakkında haber ve uyarılar alabilirsiniz!

Daha fazlasını burada öğrenin…