Women’s Ashes: Phoebe Graham, İngiltere’nin Test kaybından sonra seride kalmak için ‘kapıyı kapatması’ gerektiğini söylüyor | Kriket Haberleri

Phoebe Graham, Kadınlar Kül Testi üzerine düşünüyor ve İngiltere’yi beyaz top oyunlarında ‘etkileyici ama yenilebilir’ Avustralya tarafına karşı ‘daha sıkı oynamaya’ çağırıyor…

Beş günlük cesaret ve kararlılık, kıvrımlar ve dönüşler. Kadınlar Ashes Test maçı mükemmel geçti ve 2015’ten bu yana bir kadın testinde ilk sonucu gördük.

Beş gün buna değdi. Sophie Ecclestone 10 wicket çekilişiyle öne çıktı, Tammy Beaumont çift yüzüyle tarih kitaplarını yeniden yazdı ve Lauren Filer hız ve gelecek için umut vaat etti. Hiç şüphe yok ki Trent Bridge’de rekor sayıda taraftar ağırlandı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Avustralya’nın İngiltere’yi 89 sayı farkla yenerek çok formatlı seride 4-0 öne geçtiği Women’s Ashes Test’in beşinci gününden aksiyonun en iyileri.

Avustralya açık ara favoriydi, etkileyici rekorları yenilmez olduklarını gösteriyordu ama oyun yenilmez olmadıklarını gösterdi. İngiltere kazanan pozisyona girdi ve birkaç kez oyunu alıp götürmeliydi.

İngiltere’nin gidişatı değiştirmesi için, kazanan pozisyonlarda olma hissine hızla adapte olmaları ve yeni korkusuz tarzlarına sadık kalmaları gerekiyor.

“Avustralya, baskı altındayken hayatta kalmaktansa gelişiyor”

İlk vuruşlarda Beaumont, İngiltere 463 sayı atarken takımdaki her oyuncuyla mücadele etti. Kazanan bir pozisyondaydılar, ancak son beş kalesini sadece 52 koşu için kaybettiler ve Avustralya’nın toplamından 10 tur geride kaldılar. İngiltere geride kaldığında, o anlardan yararlanmak yerine eski alışkanlıklarına dönüyorlar.

Bunu Avustralya’nın vuruş takımının gücü ve derinliği ile karşılaştırın: 8 sayıları, koşularının yüzde 25’ine katkıda bulundu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Annabel Sutherland’ın Avustralya için 148 toptan oluşan ilk Test Yüzyılı’ndan en iyi parçalara göz atın

Annabel Sutherland ilk vuruşta 137 sayı attı ve kaptan Alyssa Healy ikinci vuruşta kritik bir 50 sayı attı. Yerleşik “her durumda bir oyunu kazanabiliriz” zihniyeti, sonuç bir zorlamaya dönüştüğünde hayatta kalmak yerine başarılı oldukları anlamına gelir.

İkinci vuruşta İngiltere 55-0’dı ve takip etmesi gereken 200’den biraz fazla oyuncu kalmıştı. Avustralya işleri tersine çevirdi ve maçı 89 koşuyla kazandı. Off-spinner Ash Gardner, sekiz kaleyi alarak harikaydı, ancak diğer uçtaki denizciler hiçbir zaman çok tehditkar görünmediler.

İngiltere kazanan pozisyonlara girebileceklerini biliyor, sopa ve top becerilerinden yoksun değiller, çok daha tehdit edici yakın mesafe atakları var ama kazanma durumlarını zafere dönüştürmeleri gerekiyor. Zafer duygusu ve içsel inanç doğal hale gelmelidir.

“İngiltere daha sert olmalı”

Avustralya’nın baskı anlarını – hayatta kalma yoluyla değil, başarı yoluyla – kazanma yeteneği, onları oyuna geri getirdi ve serinin geri kalanı için açık favoriler haline getirdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Şapkasız çok yönlü Danielle Gibson, İngiltere’nin Women’s Ashes’a geri dönebilmek için korkusuz olması ve eğlenceli kriket oynaması gerektiğini söylüyor

Avustralya puan olarak 4-0 önde, bu yüzden İngiltere’nin The Ashes’ı kazanması için altı beyaz top maçından beşini kazanması gerekiyor. Bunu yapmanın tek yolu daha sıkı oynamak ve Avustralyalıların yenilebilir olduğuna inanmaktır.

T20 kadrosuyla, Danni Gibson, Lauren Winfield-Hill ve Maia Bouchier aracılığıyla nüfuz ve Freya Davies, Sarah Glenn ve Charlie Dean aracılığıyla okçuluk becerileri getiriyorlar.

İngiltere kapıya ayak bastı. Şimdi kapıyı kapatma ve bu etkileyici ama yenilebilir Avustralyalı takımı rahatsız etmeye devam etme zamanı.

Women’s Ashes programı (tüm maçlar internette canlı). Gökyüzü sporları)

  • Test Maçı (Trent Köprüsü) 22 Haziran Perşembe – 26 Haziran Pazartesi – Avustralya 89 koşuyla kazandı
  • İlk T20 uluslararası (Edgbaston) – 1 Temmuz Cumartesi (18:35’ten itibaren)
  • İkinci T20 International (Kia Oval) – 5 Temmuz Çarşamba (18:35’ten itibaren)
  • Üçüncü T20 International (Lord’s) – 8 Temmuz Cumartesi (18:35’te başlar)
  • İlk bir günlük yatılı okulben (Benzersiz Stadyum, Bristol) – 12 Temmuz Çarşamba (13:00’dan itibaren)
  • İkinci bir günlük yatılı okulben (Ageas Kasesi) – 16 Temmuz Pazar (başlangıç ​​11:00)
  • Üçüncü bir günlük uluslararası (Taunton) – 18 Temmuz Salı (1:00’dan itibaren)

Women’s Ashes serisini Sky Sports’ta canlı izleyin. Üç uluslararası T20 yarışmasının ilki Cumartesi günü saat 18.35’te Edgbaston’da yapılacak.