Videolots İsveç’te kara para aklama ihlalleri nedeniyle para cezası aldı

İsveç'te video slotları AML hatası nedeniyle para cezasına çarptırıldıÜnlü uluslararası çevrimiçi kumarhane markası Videolots, kara para aklamayı önleme (AML) yasalarını ve terörizmin finansmanıyla ilgili düzenlemeleri ihlal ettiği için 9 milyon İsveç kronu para cezası aldı.

9 milyon İsveç kronunun toplamı yaklaşık 800.000 $ veya 760.000 euroya eşdeğer olacaktır. İsveç kumar otoritesi Spelinspektionen, kumar operasyonlarına ilişkin bir soruşturma yürüttü Video yuvaları ve operatörün müşterilerin bilgi gereksinimlerini karşılamadığını tespit etti.

İyi video slotlarının yanı sıra Spelinspektionen’den de bir uyarı aldık, ancak şimdilik çevrimiçi kumarhane Operatörün lisansını korumasına ve İsveç pazarında faaliyet göstermeye devam etmesine izin verildi. Operatörün ayrıca Malta, Büyük Britanya, Danimarka, İtalya ve diğer ülkelerde lisansları vardır. ispanya.

Spelinspektionen tarafından yürütülen soruşturma, Videolots’un 2019 ile 2021 yılları arasında en büyük toplam tutara sahip on müşterisiyle ilişkilerinde kara para aklamayı önleme protokollerinde kusurlu olduğunu ortaya çıkardı.

Gelir ve mevduatlar arasındaki bariz farklılıklar

Spelinspektionen daha sonra operatörün on büyük müşteriye yönelik eylemlerini araştırdı ve sonuçta gelirleri ile kumar işlemleri arasındaki bariz farklılıkların dikkate alınmadığını buldu.

Örneğin ilgili müşterilerden biri, 2018’de yalnızca 57.000 İsveç kronu gelir kaydetmesine rağmen 2019 ile 2021 yılları arasında 5 milyon İsveç kronundan fazla para yatırdı. Tutarsızlıklar, başlangıçtaki riskin bilinmesine rağmen, ilgili oyuncunun Video Slots’a büyük miktarlarda para yatırmasını ve çekmesini engellemedi.

Çevrimiçi kumarhane operatörü, denetlenen müşterilerin tüm operasyonun uyumluluk düzeyini yansıtmadığını ve kara para aklamayı önleme protokollerinin nihai amacının şüpheli faaliyetleri yetkililere bildirmek olduğunu söyleyerek kendisini savundu. Bu savunmaya yanıt olarak Spelinspektionen, operatörün şüpheli faaliyeti yetkililere bildirmeden önce kendisinin tespit etmesi ve caydırması gerektiğini söyledi.

Ayrıca İsveç Kumar Otoritesi, Videolots’un resmi olarak işbirliğine dayalı olmasına rağmen soruşturmayı aktif olarak desteklemeye istekli olmadığını tespit etti. Spelinspektionen tarafından yayınlanan kararda şu sonuca varıldı: “Otoritenin değerlendirmesine göre, Videolots’un incelenen tüm müşterilere ilişkin müşteri bilgisi yetersizdi. Dolayısıyla, videoslots bu müşterilerle ne iş ilişkisini sürdürmüş ne de bireysel işlemler gerçekleştirmiş olacaktı.”

Kaynak: “İsveç’te video slotları kara para aklamayla mücadelede “ciddi” başarısızlıklar nedeniyle cezalandırılıyor”. iGaming işi. 2 Kasım 2023.