Üst Düzey Başkan Todd DuBoef, Janibek Alimkhanuly ve Chris Eubank Jr arasındaki şampiyonluk mücadelesine yeşil ışık yaktı | Boks Haberleri

Chris Eubank Jr ve Janibek Alimkhanuly arasındaki ortak şampiyonluk mücadelesi, Kazak organizatörünün onayını aldıktan sonra gerçeğe bir adım daha yaklaştı.

Eubank Jr.’ın organizatörü Kalle Sauerland şunları söyledi: Gökyüzü sporları Geçtiğimiz hafta, Conor Benn ile olası bir kin maçına ilişkin müzakerelerin Şubat ayında bozulduğunu ve 34 yaşındaki oyuncunun artık yaklaşan bir kavgasının kalmadığını duyurmuştu.

Ancak Eubank Jr., bundan sonra IBF ve WBO orta sıklet şampiyonu Alimkhanuly ile karşılaşmaya ilgi duyduğunu ifade etti ve Top Rank başkanı Todd DuBoef bu mücadelenin önünü açtı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Janibek Alimkhanuly, IBF ve WBO orta sıklet unvanlarını birleştirmek için altıncı turda duraklamayı tetiklemeden önce Vincenzo Gualtieri’yi cezalandırdı.

“Hadi gidelim” dedi DuBoef Gökyüzü sporları. “Kırmızı ışık yok, burada her şey yeşil ışık.”

“Hazırız. Geçtiğimiz hafta Eubank’ın savaşmaya hazır olduğu ve Janibek’in gerçekten çok yetenekli bir dövüşçü olduğu hakkında çok fazla konuşma yapıldı.”

“Bunu kamuoyuna duyurduk ve o bize herkesle savaşmamız talimatını verdi. Onun orta siklet klasmanındaki en iyi yarışmacı olduğuna inanıyoruz… Eubank onun ilgilendiğini söyledi, biz de ilgileniyoruz.”

“Hadi gidelim, bence harika olur. Bence bu spor için harika, orta sikletler için de harika.”

Şimdi 33-3 (24) olan Eubank Jr, Eylül ayındaki rövanş maçında 10. turda elenerek Liam Smith’e karşı önceki yenilgisinin intikamını aldı.

Bu arada eski Dünya Amatör Şampiyonası altın madalyalı Alimkhanuly, Ekim ayında Vincenzo Gulatieri’yi altıncı tur duraklamayla mağlup ederek halihazırda sahip olduğu WBO unvanına IBF unvanını ekledikten sonra profesyonel kariyerinde 15-0 (10) namağlup oldu.

DuBoef, İngiliz boks hayranlarının da 30 yaşındaki oyuncunun ringe kattıklarını takdir edeceğine inanıyor ve Vasily Lomachenko’nun Ağustos 2019’da Londra’da Luke Campbell’ı yendiğinde yaptığı gibi bu alanlarda aynı etkiyi yaratabileceğine dikkat çekiyor.

DuBoef, “İngiltere’nin harika, anlayışlı hayranları sayesinde Loma’nın bunu Luke Campbell ile yaptığını da gördük” dedi. “Geldikleri her yerde harika boksörleri takdir ediyorlar.”

“Bence doğru dans partneriyle Janibek, oradaki hayranların yeteneklerini takdir etmesini sağlayacak. Doğru adamla bu mantıklı olur, Eubank da doğru adam olur ve biz de yola çıkmaya hazırız.”