Steve Wynn, 10 milyon dolar ödemeyi ve Nevada Gaming ile bağlarını bitirmeyi kabul etti

Steve WynnWynn Resorts’un eski CEO’su para cezası ödemeyi kabul etti 10 milyon dolar Nevada’daki olağanüstü sorunlarını çözmek için. Ek olarak, mogul Nevada Gaming’i sonsuza dek bırakacak.

Bay Wynn, 2019’da kadın çalışanlara yönelik cinsel taciz ve suiistimalle suçlandıktan sonra eyalette başı belaya girdi. O sırada Wynn şirketin başkanıydı.

İddiaların bir sonucu olarak, Wynn eyalet oyun lisansına sahip olmaya uygun görülmedi. Yeni anlaşmasında Nevada’nın kumar endüstrisine asla karışmamayı kabul ediyor. Bu, herhangi bir Nevada oyun şirketinde asla memur veya memur olarak görev yapmayacağı anlamına gelir. Ancak, lisanslı bir kumar kuruluşunun %5’inden daha azının pasif mülkiyetine sahip olması yasak değildir.

Wynn anlaşmayı bu Pazartesi imzaladı. Nevada Oyun Kontrol Kurulu anlaşmayı imzalarsa, dört yıllık çatışma sona erecek. Yetkili makamın kararının önümüzdeki hafta verilmesi bekleniyor.

Her iki tarafın temsilcileri, komisyon nihai kararını vermeden önce konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Yine de Nevada Oyun Kontrol Kurulu başkanı Kirk Hendrick anlaşmayı imzaladı.

Wynn’in görevi kötüye kullandığı iddiası şirketi için büyük sorunlara neden oldu

2018’de Steve Wynn, Wynn Resorts hisselerini sattı, CEO görevinden istifa etti ve oyun lisansından feragat etti. Bu nedenle, kumar yetkililerinin kendisi üzerinde herhangi bir yetkisinin olmaması gerektiğini iddia etti. Ayrıca gayrimenkul geliştiricisi iddiaları reddetmeye devam ediyor.

2020’de bir yargıç, Wynn’in gözetim panelinin yetki alanı dışında olması gerektiğine karar verdi. Ancak düzenleyici, 2022’de karara itiraz etmeyi başardı.

İddiaları reddetmesine rağmen, Wynn şimdi kamuya açık duruşma hakkından feragat etmeyi ve 10 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti. Bununla birlikte, Oyun Kontrol Kurulu anlaşmayı imzalamayı kabul etse bile, şartları ihlal etmesi halinde yine de disiplin cezasıyla karşı karşıya kalır.

Steve Wynn’e karşı açılan davaya ek olarak, Nevada düzenleyicisi daha önce Wynn Resorts’u Wynn’in suçunu bildirmediği, soruşturmadığı veya engellemediği için azarladı. Sonuç olarak, şirket 20 milyon dolar para cezası ödemek zorunda kaldı. İddialar ayrıca Massachusetts şirketinin 35 milyon dolar para cezası ödemesine neden oldu.

Wynn’in ayrılmasının ardından şirket, tacizi kurum kültüründen silme umuduyla politikalarında değişiklikler yaptı.

Öte yandan, ABD hükümeti bir karara itiraz etti bu, Wynn’i yabancı ajanların iddialarından temize çıkardı.