Sint Maarten: Silahlı soyguncular Porto Cupe-Coy Kumarhanesine saldırdı

Kumarhanelerin bunu kolaylaştırdığını düşünürsek nakde duyarlı işlemlergenellikle çeşitli suçluların hedefi haline gelebilirler. Bazıları çeşitli dolandırıcılık faaliyetlerine girişirken, bazıları da bu tür mekanları soymaya çalışıyor. İşte tam da bu yüzden birçok fiziksel kumarhane var Güvenlik personeline ve gözetime yoğun yatırım yapın hatta bazıları yapay zeka çözümlerini kullanıyor.

Bu hafta başında küstah bir soygun meydana geldi Casino Porto Cupe Coy Kurucu ülke olan Karayip adası Sint Maarten'de HollandaBilinmeyen miktarda para çalındı. Edinilen bilgiye göre olay Sint Maarten PolisiKorps Politie Sint Maarten (KPSM), tarihi 19. yüzyılın ilk saatlerine kadar uzanıyor. 24 Ocak 2024 Çarşamba.

Emniyet yetkililerinin ifadesine göre soruşturma başlatıldı silahlı soygun gelişmede. Polis, yasa dışı faaliyete karışan üç kişiyi tespit etmek, tutuklamak ve cezalandırmak amacıyla daha fazla delil toplamak için her türlü çabayı gösteriyor. KPSM, tanıkların veya soygunla ilgili bilgisi olan herkesin bunu yapabileceğini doğruladı İsimsiz bir ipucu gönderin yardım hattını arayarak veya Facebook mesajı bırakarak.

Söz konusu silahlı soygunla ilgili soruşturma halen devam ediyor. KPSM, delil toplamak, tanıklarla görüşmek, şüphelileri tespit etmek ve tutuklamak için aktif olarak çalışıyor.

Sint Maarten polisinden yapılan açıklamada

Soygunla ilgili soruşturma sürüyor

Olayı anlatırken kolluk kuvvetleri devam eden bir davaya ilişkin çeşitli raporları doğruladı silahlı soygun tarihinde alındı 24 Ocak sabah 1:30 civarında. Beklenmedik bir şekilde, polis hemen müdahale ederek yerel kumarhaneye çok sayıda dedektif, devriye ve adli tıp ekibi gönderdi. Olayla ilgili ilk soruşturmada 3 failin kimliği belirlendi Maske takmak ve koyu renk giysiler giymek.

Soyguncular silahlarla donatılmış ve kumarhane girişindeki güvenlik görevlilerini tehdit etti. Failler daha sonra mekana girerek soygunu gerçekleştirdi. Polis soygunun ne kadar sürdüğünü doğrulayamadı. İşleri bittiğinde üç maskeli soyguncu kumarhaneyi yürüyerek terk etti. Şu ana kadar KPSM, üç soygun zanlısının adanın Fransız tarafına doğru ilerlediğini düşünüyor.

Polis bunu doğrulamadı Soygun sırasında yaralanan olup olmadığı. Çalınan paranın miktarı da bu yazının yazıldığı sırada açıklanmadı.