Rickie Fowler, LIV Golf Ligi'ne geçiş söylentilerini küçümsedi, PGA Tour'dan ayrılma planı yok | Golf Haberleri

Rickie Fowler, LIV Golf Ligi'ne olası bir geçiş hakkındaki spekülasyonları küçümsedi ve golf hayranlarının onun PGA Tour'dan ayrılması konusunda “endişelenmelerine gerek olmadığı” konusunda ısrar etti.

Altı kez PGA Tour kazananı, 2022'deki başlangıcından bu yana düzenli olarak Suudi destekli devre ile ilişkilendiriliyor ve uzun süredir sponsorlarından ikisinin PGA Tour'un sezon açılışı eksik etkinliğinde kıyafetleriyle görünmesiyle söylentiler yeniden artıyor. Hawaii'de.

Fowler daha önce şapkasında Çiftçi Sigortası ve gömleğinde Rocket Mortgage vardı, ancak göze çarpan devamsızlıkların LIV Golf'e katılma planlarından kaynaklanmadığını ve PGA Tour'un yönetim kuruluna tam güven duyduğunu doğruladı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

PGA Tour sezonunun ilk önemli etkinliği olan Hawaii'deki The Sentry'nin final turundan önemli anlar

“Bunun için endişelenmene gerek yok [joining LIV Golf]dedi Fowler Golf haftası Sentry sırasında. “(PGA Tour) yönetim kurulundaki adamların ne kadar çok çalıştıklarını, özellikle de sezon dışında biraz (Patrick) Cantlay ile birlikte olmayı ve bu etkinliğe hazırlanmayı gördüğümde, daha önce hiç bu kadar çok şey yapan hiç kimse olmamıştı. telefon.” .

“Bu adamlar çok fazla zaman ve çaba harcadılar. PAC'taydım. [player advisory council] Ama geçen yıl oradaki adamlara güvendiğim için yoldan çekilmeye çalıştım.

Rickie Fowler, 3 Ocak 2024 Çarşamba günü Kapalua, Hawaii'deki Kapalua Plantasyon Sahasında Sentry golf etkinliğinin Pro-Am turu sırasında dokuzuncu green'e ulaşmayı bekliyor.  (AP Fotoğrafı/Matt York)
Resim:
Rickie Fowler, PGA Tour'dan ayrılma planının olmadığını doğruladı

“Jordan (Spieth), Cantlay, Tiger (Woods) ve diğerleriyle birlikte, hepimizin iyi bir yere geleceğine güvendim ve hiçbir yere gitmeyi planlamıyorum.”

Fowler, Farmers Insurance'ın önümüzdeki sezon için sponsorluğunu yenilememe kararı aldığını doğrularken, aynı zamanda Fowler'ın geçen sezon son PGA Tour unvanını kazandığı etkinliğe de sponsor olan Rocket Mortgage'ın gelecekteki etkinliklerde tekrar formasını giyebileceğini doğruladı.

Patrick Cantlay, Tony Finau ve yükselen yıldız Ludvig Åberg de Masters şampiyonu Jon Rahm'ın LIV Golf'e geçmesi ve Fowler'ın spekülasyonlardan uzak durmaya çalışmasının ardından son haftalarda PGA Tour'a olan bağlılıklarını yeniden teyit ettiler.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Butch Harmon, Jon Rahm'ın ayrılmasının PGA Tour'un LIV Golf ile çerçeve anlaşmasını tamamlama aciliyetini artırabileceğine inanıyor

Fowler, “Sosyal medyayı pek kontrol etmiyorum” diye ekledi. “Sanırım yaşadığımız çağdan kaynaklanıyor. İnanabileceğiniz veya güvenebileceğiniz çok şey var çünkü her şeyi ortaya koyabilirsiniz.

“Benim ve PGA Turu'nun geleceği ve bu adamların harcadığı zaman ve çaba konusunda gerçekten heyecanlıyım.”

Canlı PGA Turu Golf

11 Ocak Perşembe, 17:00


Golf turları arasında anlaşma olacak mı?

PGA Tour, DP World Tour ve LIV Golf'ü finanse eden Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu ile, kuruluşlar arasında 6 Haziran'da açıklanan ve başlangıçta tamamlanması beklenen çerçeve anlaşması hakkında “verimli görüşmeler” yapmaya devam ediyor. yıl 2023 sonu olmalı.

PGA Tour'un politika kurulundaki oyuncu direktörlerinden biri olan Patrick Cantlay, yılın açılış etkinliğinden önce “Hayranlar için üzülüyorum” dedi. “Son bir veya iki yıldır sadece PGA Tour'daki oyuncular için değil, aynı zamanda evdeki hayranlar için de pek çok kafa karışıklığı yaşandı.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports, PGA Tour, DP World Tour, LPGA Tour ve çok daha fazlasıyla 2024 yılında da golfün evi olmaya devam edecek!

“Umarım en iyi oyuncuların daha fazlasının aynı haftalarda oynamasını sağlayarak, biz oyuncular için hangi haftaların önemli ve önemli olduğunu tam olarak bilecekler ve zamanla dünyanın en iyi oyuncularının katıldığı çok daha fazla turnuva görebilecekler. Tour.” parçasını Pazar günü yayınlayacağım çünkü bence hayranların gerçekten görmek istediği şey bu.

“Sanırım taraftarlar dikkatin yeniden tamamen golfe, şu anda oynanmakta olan turnuvalara odaklanmasını ve son yıllarda çok fazla enerji alan golf dışı politik konuşmaların unutulmasını istiyor.” “

Sky Sports, PGA Turu, DP Dünya Turu, LPGA Turu ve Bayanlar Avrupa Turunun yanı sıra tüm büyük turnuvalar, Solheim Kupası ve çok daha fazlasıyla 2024'te de golfün evi olmaya devam edecek. Elektrik ŞİMDİ bu konuda daha fazla bilgi.