Oakland A’nın yeni Las Vegas stadyumu için finansman akıyor

bu Nevada Bağımsız Cuma günü, eyalet Senatosu’na, milletvekillerinin Ballys’ Tropicana Las Vegas tarafından kullanıma sunulan tesislerde Oakland MLB beyzbol takımı A için yeni bir stadyumun finansmanına geçici olarak yatırım yapmaya istekli olduklarını ayrıntılarıyla açıklayan bir yasa tasarısının o gün eyalet Senatosuna girmesi planlandığını bildirdi. Dokuz dönümlük mülk, GLPI’nin sahibi olduğu ve Bally’s tarafından 99 yıllığına kiralanan 35 dönümlük bir mülkün parçasıdır. Planlanan stadyum ve eğlence alanı, kumarhane tatil oteli ile birlikte bitişik mülk.

finansman paketi, 380 milyon dolarla sınırlandı Günün ilerleyen saatlerinde yasa tasarısı, kamu finansmanında bir artış önerdi ve bu fonlar, projenin beklenen toplam maliyeti olan 1,5 milyar doları artırdı.

Valilik tedbiri açıkladı

Haber kaynağından gelen güncellemelere ve sonraki raporlara göre, daha önce duyurulan finansman yapısının çoğu, tartışmalardan yazılı yasama tekliflerine taşındı. Muhabirlerin başkentte açıklanmadan önce orada gördükleri taslak şuydu: yazıya ilk bakış aşağıdakileri içeren potansiyel bir finansman anlaşmasının kapsamı: Clark County’den 120 milyon dolar (Paradise, Nevada “The Strip”in bulunduğu yer) ve 180 milyon dolar vergi kredisi (devredilebilir) devlet tarafından.

Valilik kendini tanıttı Senato Yasası SB509 idarenin sağladığı Stadyum Otoritesi 9 kişilik bir yönetim kurulu tarafından yürütülmektedir. Stadyum otoritesinin kendisi 2016’dan beri onaylandı ve denetlediği ve yönettiği mekanın isimlendirildiği söyleniyor Allegiant Stadyumu.

Gelire dayalı yeni bir finansman gerekmeyeceğinden, yalnızca devredilebilir vergi kredileri, basit çoğunluk kararı Kongre’nin her iki meclisinde de bir yasa kabul edildi ve bu yılın Ocak ayından bu yana görevde olan Vali Joe Lombardo’nun imzası, tedbirin yürürlüğe girmesi için yeterli. Vergi kredilerine daha yakından bakıldığında, bunun vergi artışı finansmanı olduğu görülmektedir (TIF bölgesi) ilçe tahvillerini ve 30 yıllık vergi muafiyetini geri ödemek. GLPI/Bally’ler mülkün kullanımına izin verecek sıfır ücret ve stadyum otoritesine veya top kulübüne kiralama veya kiralama maliyetleri dışında, kendi gelirini elde etmek.

bu Herhangi bir maliyet aşımından top kulübünün kendisi sorumlu olacaktır. ve ilçe veya eyalet bazında değil ve emlak vergisi muafiyeti, projenin gerçekleşmesi için gereken finansmanın özel kısmından ayrı olacaktır.

Kamu refahını artırmak ve anlaşmanın beklenmedik potansiyel etkilerini azaltmak için, önlem ilçenin bir “” yayınlamasını gerektirecek.Tatil Köyü Koridoru Evsizleri Önleme ve Yardım Fonu“. olmasaydı otoriteden mali katkı projenin inşaat işinin tamamlanmasına kadar ve daha sonra ancak borç yükümlülükleri yerine getirildikten sonra. Yönetim, bir ortaklık yoluyla olacaktır. Nevada Resort Derneği ve Oakland A’lar ve güney Nevada’nın tatil koridoru boyunca evsizliği azaltmaya çalışacaklar.

Las Vegas ve Reno bölgelerini içeren koridor, daha yüksek evsizlik oranı Reno bölgesi, ikisi arasında en yüksek insidans sayısını kaydeden ulusal ortalamanın üzerindedir. Ancak son zamanlarda, çoğu sıcaktan kaçmak için Strip bölgesinin altındaki tünellerde 1.500 kadar insanın “köstebek gibi” yaşadığı tahmin ediliyor.

Evsiz nüfus bir hibe programı aracılığıyla yardım alacak

Enflasyon, yüksek kiralar ve işsizlik yüksek evsiz oranının nedenleri olarak gösteriliyor. Nedene göre kumar oynama ve evsizlik sorunuyla ilgili çok az doğrudan çalışma vardır. Nevada’daki evsizlerin sayısı artabilirken Ulusal ortalamanın üç katı kadar Beyzbol veya artırılmış kumarın nasıl çalıştığı belli değil Bally’nin Tropicana Las Vegas’ı soruna katkıda bulunacaktır, bu nedenle fon, bir çare olarak değil, muhtemelen, kanun koyucuların bölgedeki çok gerçek bir ihtiyacı ‘bulunan para’ ile karşılamak için mali bir fırsat yakalamalarının bir yolu olarak görülmelidir.

Spor kulübü daha önce aramıştı 500 milyon dolarlık kamu fonu İle Las Vegas’ta yeni bir stadyuma taşınmak ama Bally fırsatı kendini gösterdiğinde bu plandan vazgeçti, halkı yaklaşık 120 milyon $ tasarruf önceki “sor” ile karşılaştırıldığında.

Oakland A’nın AAA Çiftlik Ekibi, Las Vegas havacısı Küçük lig üyeleri, 2019’dan beri Oakland’ın bağlı kuruluşları olarak vadide bulunuyorlar; kulübün kökenleri, Aviators olarak 1983’e kadar uzanan vadide ve 1919’dan beri başka isimler, bağlantılar ve konumlar altında. Oakland A’lar, Oakland’da yeni bir stadyumun güvenliğini sağlama sorunları nedeniyle en az Eylül 2021’den beri Kaliforniya’dan Las Vegas’a taşınmak istiyor. Mevcut arena ilk olarak 1966’da açıldı ve en son 1995-1996’da bir yenileme daha yapıldıktan sonra 2017’de yenilendi.

The Independent her şeyin olduğu gibi olduğunu bildiriyor ana üsse pürüzsüz kayma yok Anlaşmaya Cumhuriyetçi vali ve Demokrat milletvekilleri kadar katılıyorum Yaygın ev problemlerini ele almada zorluk Olağan yasama dönemine iki haftadan az bir süre kaldı. Senato liderleri ve vali görünüşe göre bundan yararlandı. Bir pazarlık kozu olarak stadyum onayı iradelerini uygulamak için. Birincisi, bu söz konusu değil Yasama organının özel oturumu Bununla birlikte, stadyum önerisinin böyle bir önlemden sağ çıkıp çıkmayacağı veya valinin veto yetkisini kullanıp kullanmayacağı belli değil. devlet bütçesinin bireysel bölümleri Demokrat milletvekillerinin gücünü kullanmak veya basitçe hükümeti devam ettirmek amacıyla.

Hızlı fatura takibi mümkün

Ancak, özel yasal düzenlemeler buna izin vermektedir. Belirli faturaların hızlı takibiBu, olağan parlamenter (bürokratik) süreci atlar ve yasama organının önemli önlemleri normalden çok daha hızlı değiştirmesine olanak tanır. Tedbir Senato’da gündeme geldiğine göre, muhtemelen oradan geçecek, onay için Temsilciler Meclisi’ne gidecek ve ardından imza veya veto için valilik masasına gelecek.

Kaynak: A’nın Stadyum Yasası metni yürürlüktedir ve kamu finansmanını 380 milyon $ ile sınırlandırmaktadır.Nevada Independent, 26 Mayıs 2023