Las Vegas işçileri Super Bowl öncesinde greve hazır

Super Bowl LVIII, en çok beklenenlerden biri Uluslararası futbol ligi Yılın (NFL) etkinliklerinin 11 Şubat 2024'te Las Vegas, Nevada'daki Allegiant Stadyumu'nda gerçekleşmesi planlanıyor. Maçtan önceki hafta çok sayıda festival etkinliği planlanmış olsa da Sin City'nin ziyaretçileri bu fırsatı kaçırmayacak Otel çalışanları için grev gözcülüğünü görebilirsiniz şehir merkezinde ve Strip'teki otel kumarhanelerinin önünde.

Geçtiğimiz hafta şehrin kumarhane çalışanlarını temsil eden Aşçılar Birliği başarılı bir şekilde anlaşmaya vardı beş yıllık yeni sözleşme çalışanlar için Waldorf Astoria Las Vegas. Bu, sendika ve işçiler için büyük bir zafer olsa da, Las Vegas Strip ve şehir merkezindeki 20 otel-kumarhane tesisiyle müzakereler devam ediyor ve grev gözcülüğü yapılabilir.

için yakın zamanda yapılan bir röportajda Nevada Bağımsız, Ted PappageorgeAşçılık Birliği'nin sekreter-saymanı, Şubat başında yapılması planlanan Super Bowl LVIII şenlikleri için gözcülerin mülklerin dışında görülebileceğini doğruladı. Pappageorge bunu doğruladı Son teslim tarihine ihtiyaç varAşçılık Birliği tarafından bu ayın başlarında duyurulan bir şey. O zaman Birlik karar verdi. 2 Şubat sabah 5'te diğerleriyle müzakereler için son tarih olarak Şehir merkezinde ve Strip'te 20 otel kumarhanesi.

Otel çalışanları greve hazırlanıyor

Pappageorge seçkin kumarhane otelleriyle yapılan yeni sözleşmelerin öneminden bahsetti ve oradaki çalışanların Sin City'deki büyük operatörlerle yapılan sözleşmelerle aynı faydaları hak ediyor. 2 Şubat'ta otel çalışanlarının sözleşme imzalamasının üzerinden tam dokuz ay geçtiğini açıkladı Günü geçmiş.

Pappageorge, sendikaların grevden kaçınmak istediklerini doğrularken, “sorumlu herhangi bir sendika liderinin bu hakkı saklı tutmak için elinden geleni yapacağını” söyledi. saldırmaya hazırız Daha iyi koşullar, adil ücretler ve çalışma hakları sağlamak.

Aynı zamanda bu şirketlerin pandemiden bu yana bir şeylerin değiştiğini bilmeleri gerekiyor. Bu şirketlerin durumu iyi ve işçiler adil paylarını almak istiyor ve bu hedefe ulaşmak için greve gitmeye hazırlar.

Ted Pappageorge, Aşçılık Birliği Sekreteri ve Saymanı

Geçen yıl Birlik yeni beş yıllık sözleşmeler için anlaşmalara vardı sözleşmeler ile Caesars Entertainment, MGM Resorts International ve Wynn ResortsLas Vegas'ın önde gelen üç kumarhane ve eğlence operatörü. Müzakereler büyük bir başarı olarak değerlendirildi ve bazılarına daha iyi çalışma koşulları, daha yüksek ücretler ve iş güvenliği sağlandı. 40.000 çalışan endüstride.