Kurtley Beale: Avustralya milli takımı, tecavüzden suçsuz bulunmasının ardından bir ay sonra kulübe geri döndü | Rugby Birliği Haberleri

Avustralya milli takımı oyuncusu Kurtley Beale, 14 aydan uzun bir sürenin ardından ilk maçını Cumartesi günü Brisbane'de oynadı ve Sidney mahkemesi tarafından tecavüz suçundan suçsuz bulunmasından bir ay sonra Avustralya Kulüpler Şampiyonası'na geri döndü.

Beale, Aralık 2022'de tutuklanmasının ardından tüm ragbi müsabakalarından men edildi ve bu dava, ona geçen yıl Fransa'da Wallabies adına dördüncü Dünya Kupası'nda oynama şansına mal oldu.

Beale suçsuz bulundu 2022 yılının şubat ayında Sidney'deki bir barın banyosunda bir kadına tecavüz edilmesi.

Jüri, iki haftalık bir duruşmanın ardından iki saatten az bir süre müzakere ederek Beale'i bir rızası olmadan cinsel ilişki ve iki cinsel dokunma suçundan beraat ettirdi.

35 yaşındaki oyuncunun New South Wales Waratahs'la olan sözleşmesi, cezası sırasında sona erdi ve cumartesi günü Sidney ve Brisbane kulüp şampiyonları arasındaki yıllık müsabakada Randwick'in yeşil formasıyla Kardeşler'e karşı oynadı.

Bu hafta kardeşi William'ın ölümüne rağmen Beale, Cuma günü Queensland'e uçtu.

Queensland Reds'in pivotu Lawson Creighton'a karşı yarı yarıya oynayan Beale, oynadığı saate göre formda görünüyordu ve Randwick Crosby Park'ta 25-18 mağlup olmasına rağmen kalitesi açıkça ortadaydı.

Genç yaştan itibaren geleceğin Wallabies pilotu olarak kabul edilen genç bir dahi olan Beale, 2009'da ilk çıkışını yaptığından bu yana Avustralya adına çeşitli pozisyonlarda 95 kez forma giydi.

Geçen hafta verdiği bir röportajda hâlâ ülkesi için oynamak istediğini ve 100 Wallabies forması kazanan ilk yerli Avustralyalı olma hedefini beslediğini söyledi.