Karriss Artingstall, üç dakikalık turlarda Amanda Serrano ile dövüşeceğinden ‘mutlu’, ancak standart kuralların belirlenmesi çağrısında bulunuyor | Boks Haberleri

Karriss Artingstall, dünya şampiyonluğu için Amanda Serrano’ya meydan okumaya hevesli ve kadınlar boksunda olağan iki dakikalık mesafe yerine üç dakikalık raundlarda boks yapacak.

Ancak Artingstall’ın daha uzun turlara geçebilmesi için rekabete ihtiyacı var.

“Beni en ufak bir şekilde rahatsız etmemesi için üçlü antrenman yapıyorum. 10 üçlük, 12 üçlük antrenmanı yapıyorum, bunu spor salonunda yapıyorum. Bu yüzden benim açımdan bu beni en ufak bir şekilde rahatsız etmiyor” dedi Artingstall Gökyüzü sporları.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Karriss Artingstall, Vanessa Bradford’a karşı ikinci tur galibiyetini değerlendiriyor

“Fırsat bulur bulmaz 12 üçlük atmak istiyorum. Ama ondan önce üçlüleri yapabileceğim başka bir dans partnerine ihtiyacım var çünkü Amanda Serrano ile 10 ikiliden 12 üçlüye doğrudan geçemem.”

“Bunu yapabilecek ve üçlü seks yapmak isteyen birkaç dans partnerine daha ihtiyacım var.”

“Bunu tercih edecek insanların kesinlikle olduğunu biliyorum” diye ekledi. [distance] ve belki de buna daha uygun olabilecek bazı insanlar. Ancak temponun yavaşlaması gerekiyor.

“Bir avuç kadının sığabileceğini, bir avuç kadının sığamayacağını düşünüyorum. Dövüşlerimizi geliştiriyor mu, onları izlemeyi daha heyecanlı hale getiriyor mu? Bilmiyorum. 10 çok fazla aksiyon sunuyor.” İki kişilik gruplar. Çabuk gidebilirsin. Birçok kadın bunun için eğitim aldı.

“Önce 12 ikiliye geçmenin daha iyi olup olmayacağını bilmiyorum. Çünkü 10 ikiliden 12 üçlüğe geçmek büyük bir sıçrama.”

BEN SHALOM BOXXER DÖVÜŞ GECESİ.21/10/2023 YORK HALL, BETHNAL GREEN.IMAGE LAWRENCE LUSTIG/BOXXER.(GÖRÜNTÜLER YALNIZCA HABERİNDE KULLANILMAK İÇİN ÜCRETSİZDİR).TÜY AĞIRLIK YARIŞMASI.KARRISS ARTINGSTALL VS VANESSA BRADFORD
Resim:
Artingstall profesyonel olarak hızlı bir ilerleme kaydediyor

Serrano, 12 adet üç dakikalık rauntta mücadele ederken ve ardından bunu onaylamayı reddettiği için WBC unvanı iptal edilirken bir açıklama yaptı.

Artingstall şampiyon hakkında “O, spor için bir onurdur” dedi. “Elbette spor adına yaptığı şey etkileyici ve iyi; on iki üçlük atmayı başarması da kadınların bunu yapabileceğini kanıtlıyor.”

İngiliz, farklı yaptırım organları arasında kadın boksu konusunda tutarlı bir boşluk olması gerektiğine inanıyor.

Örneğin, WBC kadınlar şampiyonasında üç dakikalık raundları tanımıyor; WBA, WBO ve IBF ise kadın sporculara seçim hakkı tanıyor.

BEN SHALOM BOXXER DÖVÜŞ GECESİ.21/10/2023 YORK HALL, BETHNAL GREEN.IMAGE LAWRENCE LUSTIG/BOXXER.(GÖRÜNTÜLER YALNIZCA HABERİNDE KULLANILMAK İÇİN ÜCRETSİZDİR).TÜY AĞIRLIK YARIŞMASI.KARRISS ARTINGSTALL VS VANESSA BRADFORD
Resim:
Artingstall son dövüşünde Vanessa Bradford’u düşürdü

“Bir kural belirlenmeli, ister 10 ikili, ister 12 ikili veya üçlüye sadık kalalım, bir şeyler belirlenmeli ve sonra boksörler buna bağlı kalmalı, antrenmanlarına başlamalı ve üçlük yapmalı veya buna devam etmeli.” Bir cevaba ihtiyacımız var ve sonra yolumuza devam ederiz” dedi Artingstall.

Olimpiyat bronz madalyalı sporcu, beş profesyonel dövüşte yenilmedi ve profesyonel sporlarda hızlı bir ilerleme kaydetti.

Serrano ile şampiyonluk mücadelesi Artingstall için büyük bir hedef.

Kariyerindeki bir sonraki adım, 20 Ocak’ta Liverpool’daki Natasha Jonas-Mikaela Mayer turnuvasında Lila dos Santos Furtado ile canlı olarak boks yapmasıyla atılacak. Gökyüzü sporları.