Jonas Eidevall, Gareth Taylor’ın Arsenal’in WSL’de Manchester City’yi mağlup ettiği maçta dördüncü hakeme zorbalık yaptığı yönündeki ‘kabul edilemez’ iddialarına sert tepki gösterdi | Futbol Haberleri

Jonas Eidevall, Arsenal patronunun dördüncü bir hakeme zorbalık yaptığını iddia ettikten sonra Gareth Taylor’ın yorumlarını “kabul edilemez” ve “sınırda iftira” olarak damgaladı.

Manchester City antrenörü Taylor, Pazar günkü Kadınlar Süper Lig maçından sonra yetkilileri “korumak” için hareket ettiğini söyleyerek Arsenal patronu Eidevall’ı suçladı. Topçular 2-1 kazandı Stina Blackstenius’un geç golü sayesinde.

Ancak Eidevall, Perşembe günü Kıta Kupası’nda Bristol City’ye karşı kendi sahasında oynayacağı maç öncesinde konuştuğunda rakip antrenörüne yanıt vermekte gecikmedi.

“Yorumlardan gerçekten hayal kırıklığına uğradım” dedi. “Bunlarda hiçbir gerçek yok. Gareth’in daha sonra kullandığı dil sınırda iftiradır. Ya gerçekle arası pek iyi değil, ya da dille arası pek iyi değil.”

“Maç sırasında hakemlerle profesyonel anlamda güzel bir konuşma yaptım, Gareth ile konuşmadım. Yorumlarının kabul edilebilir olduğunu düşünmüyorum ve bir özür dilemesini beklerdim ancak bunun olacağından emin değilim.

“Bir davaya ya da buna benzer bir şeye karışmak gibi bir niyetim yok. Bunun enerjimi gereğinden fazla almasına niyetim yok ama bir meslektaşım hakkında doğru olmayan şeyler söylemenin kabul edilemez olduğuna gerçekten inanıyorum.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Arsenal ve Manchester City arasındaki WSL düellosundan öne çıkanlar

“Sanırım oyunda olan ve davranışlarımı görebilen herkes, bunda tek bir yüzde bile doğruluk payı olmadığını da görebilir ve dürüst olmak gerekirse, bunu oldukça üzücü buluyorum. Bu nedenle bunun kabul edilemez olduğunu düşünüyorum.”

Taylor’ın yorumlarının hemen ardından yetkililerle konuşup konuşmadığı sorulduğunda Eidevall şunları ekledi: “Maçtan sonra değil, hakemlerle konuşmadım.”

“Maç sırasında profesyonel bir diyaloğumuz olduğunu düşünüyorum. Gareth’la konuşmadım. Yorumlarının kabul edilebilir olduğunu düşünmüyorum ve bir özür dilemesini beklerdim ancak bunun olacağından emin değilim.”

Taylor, maç sırasında Eidevall ile taç çizgisinde bazı hararetli tartışmalara girdi ve Arsenal’i Taylor’s City ile beş maçta 10 puanla lider Chelsea’nin üç puan gerisinde bıraktı.

Blackstenius, City kalecisi Katie McCabe’den gelen topu bloke etmek için dışarı çıktığında Khiara Keating’in yanlış kararından yararlanarak Arsenal’i 87. dakikada bitirerek tekrar öne geçirdi.

Çeyrek saat işaretinden hemen önce Arsenal, Steph Catley ile skoru açtı, kısa bir süre sonra Keating, Kim Little’ın savuşturduğu penaltıyı gördü ve bu penaltı, genç kalecinin faulünün ardından Cloe Lacasse’ye verildi ve Chloe Kelly 72. dakikada eşitliği sağladı. .

Taylor, Pazar günü BBC’ye verdiği röportajda “Onunla ilgili durum hep aynı çünkü sürekli dördüncü hakem oluyor ve bunun zorbalık olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Dördüncü hakemi koruyorum ama bu benim işim değil. Her zaman bundan kaçtığını hayal edebiliyorum.

Manchester City bir sonraki maçında Çarşamba akşamı Kıta Kupası’nda Liverpool’a gidecek.