Joe Joyce, Zhilei Zhang’a yenildiği rövanş maçında ‘en yüksek seviyede’ mücadele etmeye kararlı olduğundan emekliliği reddediyor | Boks Haberleri

Joe Joyce, Zhilei Zhang’a karşı rövanş maçındaki yenilgisinin ardından “en üst seviyede mücadele etmeye” kararlı kalması nedeniyle emeklilikle ilgili her türlü konuşmayı reddetti.

İngiliz yarışmacı, Cumartesi akşamı Wembley’deki AO Arena’da Zhang’a üçüncü turda nakavtla mağlup olduğu için geçici WBO ağır sıklet kemerini geri alamadı.

Yenilgi aynı zamanda Joyce’un, Nisan ayında Zhang’a ilk duraklama kaybından önce kazandığı birleşik şampiyon Oleksandr Usyk’e karşı zorunlu WBO unvanını geri kazanamayacağı anlamına da geliyordu.

Ancak SJAM yönetimi önümüzdeki birkaç gün içinde 38 yaşındaki oyuncunun geri dönüşünü tartışacak ve Joyce’un Joseph Parker, Daniel Dubois ve Carlos Takam’ı yendikten sonra kendisini bir kez daha dünyanın en iyilerinden biri olarak kanıtlayacağından emin.

Resim:
İngiliz rakibinin tek yenilgisi Zhang’a karşı oldu

SJAM Management, “Joe, ağır sıklet boksunun en üst seviyelerine karşı sürekli olarak yarışan elit bir savaşçıdır; tüm aktif ağır sıkletler arasında en iyi özgeçmişlerden birine sahiptir” dedi.

“Birinci sınıf elit bir dövüşçü olan Zhilei Zhang’a yenildi ama en üst seviyede mücadele etmeye devam edecek.”

“Bu hafta takım olarak bir araya geleceğiz” [promoters] Frank ve George Warren ve ileriye dönük yolu planlayın.

Zhilei Zhang
Resim:
Zhang, Tyson Fury ve Deontay Wilder’ı hedef alıyor

Zhang, rövanş galibiyetinin ardından Tyson Fury’ye karşı mücadele çağrısında bulunurken, yardımcı menajeri Terry Lane, Amerikalı Deontay Wilder’ın başka bir potansiyel rakip olabileceğini açıkladı.

Ancak Çin’de hızla artan popülaritesine rağmen Suudi Arabistan, İngiltere ve Amerika, Zhang’ın bir sonraki dövüşü için daha muhtemel yerler.

Zhang’ın planlarında eve dönüş kavgası mı var?

Lane söyledi Gökyüzü sporları: “Bunu başarmak için aşılması gereken pek çok siyasi ve ekonomik sorun ve engel var [stage a Zhang fight in China].

“Bunu yapmak istiyoruz, hala araştırıyoruz. Aslında Warren’lar ve [promotional team] Top Rank da bize yardımcı oluyor.

“Ama oraya varacağız, ne zaman bilmiyorum.”

“Bir noktada bitiş çizgisine ulaşacağız.”